Wiceminister sprawiedliwości: to piękny dzień dla Polski

Wiceminister sprawiedliwości: to piękny dzień dla Polski Pan prezydent podpisał ważną ustawę. To jest zwycięstwo demokracji. Nie będzie sędziokracji - komentował w wydaniu specjalnym "Kropki nad i" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. We wtorek Andrzej Duda złożył podpis pod tak zwaną ustawę represyjną. - To jest ustawa, która zmienia kilka ważnych dokumentów - ocenił wiceminister. 


Inne artykuły

Co wprowadza ustawa represyjna?

Co wprowadza ustawa represyjna? Zaostrzenie kar dla sędziów, więcej władzy w ręce rzeczników dyscyplinarnych i prezesów sądów oraz zmiany w wyborze I Prezesa Sądu Najwyższego - to główne zmiany, jakie wynikają z podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy represyjnej.

Data publikacji: 05-02-2020

Sędzia Juszczyszyn: zamierzam przystąpić w środę do rozpoznania sprawy

Sędzia Juszczyszyn: zamierzam przystąpić w środę do rozpoznania sprawy Jutro w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zamierzam przystąpić do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej przydzielonej do mojego referatu - oświadczył w mediach społecznościowych sędzia Paweł Juszczyszyn. We wtorek nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna zawiesiła go w czynnościach i obniżyła mu wynagrodzenie. Olsztyński sędzia ocenił, że izba ta "nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego".

Data publikacji: 05-02-2020

Mick Jagger sypiał z Rae Dawn Chong. Nie było by w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że miała wtedy... 15 LAT!

Dziś ma 58 lat, a za sobą trzy nieudane małżeństwa. Kiedyś wystąpiła w teledysku Micka Jaggera „Just Another Night”, a ostatnio postanowiła wrócić do wspomnień sprzed ponad 40 lat. Na łamach prasy Rae Dawn Chong opowiedziała o tym, że… sypiała z Mickiem Jaggerem, czyli woka...

Data publikacji: 05-02-2020

Dark Souls: Remastered - wymagania sprzętowe

W 2011 roku premierę miała gra, która na stałe odcisnęła piętno w historii ówczesnych gier komputerowych. Mowa o serii Dark Souls, która niemal z miejsca zdobyła serca graczy. Gra zaskakiwała przede wszystkim wysokim poziomem trudności i imponującymi bossami, którzy uśmie...

Data publikacji: 05-02-2020

"W związku z licznymi zapytaniami". CIS wydało komunikat "w sprawie wyboru członków KRS"

"W związku z licznymi zapytaniami". CIS wydało komunikat "w sprawie wyboru członków KRS" Nazwisk sędziów, którzy poparli kandydatów, wciąż nie ujawniono.

Data publikacji: 05-02-2020