"W związku z licznymi zapytaniami". CIS wydało komunikat "w sprawie wyboru członków KRS"

"W związku z licznymi zapytaniami". CIS wydało komunikat "w sprawie wyboru członków KRS" Centrum Informacyjne Sejmu (CIS) wydało w poniedziałek wieczorem komunikat "w sprawie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa". Wymieniono w nim zgłoszonych kandydatów i podano, ile osób ich poparło. Wciąż nie ujawniono jednak nazwisk sędziów, którzy złożyli swoje podpisy pod kandydaturami.


Inne artykuły

Sasin o związkach partnerskich: dopóki PiS ma większość w parlamencie, takiej ustawy nie będzie

Sasin o związkach partnerskich: dopóki PiS ma większość w parlamencie, takiej ustawy nie będzie Wicepremier Jacek Sasin zapewnił w poniedziałek w "Kropce nad i", że Prawo i Sprawiedliwość "nie zamierza wprowadzać" ustawy o związkach partnerskich. Skomentował w ten sposób wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który pytany o to, czy podpisałby taką ustawę, odparł, że "wszystko zależy od tego, jakie zawierałaby rozwiązania".

Data publikacji: 04-02-2020

"Panie prezydencie, dziękuję za rozmowę"

"Panie prezydencie, dziękuję za rozmowę" Zgodziliśmy się, że i Francja, i Polska, jako ważne kraje europejskie, powinny stać na straży europejskiego ładu - powiedział po rozmowie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem marszałek Senatu Tomasz Grodzki. W poniedziałek francuski przywódca odwiedził także Sejm, gdzie spotkał się z marszałek tej izby Elżbietą Witek. Rozmawiał również z Małgorzatą Kidawą-Błońską, które wicemarszałek Sejmu określiła jako "niezwykłe spotkanie".

Data publikacji: 04-02-2020

Kinga Duda rzuciła pracę w najlepszej kancelarii w Polsce na rzecz kancelarii z Londynu?

Kinga Duda nie jest jedną z tych córek prezydentów, która po nazwisku ojca wspina się po drabinie sukcesu na ostatni stopień. Tylko czasami pojawiała się publicznie u boku rodziców, kiedy wymagała tego kampania prezydencka jej ojca lub odbywały się ważne wystąpienia, w kt...

Data publikacji: 04-02-2020

Troje mężczyzn porwało i znęcało się nad swoim 20-letnim kolegą. Potem go udusili

Cała sprawa zaczęła się już we wtorek. Rodzina zgłosiła na policji zaginięcie 20-letniego chłopaka – kuriera. Ostatni raz kontaktował się ze swoją rodziną w poniedziałek i od tego czasu ślad po nim zaginął. Nikt nie spodziewał się takiego finału poszukiwań. Policja zatrzymała trzech mężczyzn,...

Data publikacji: 04-02-2020

Powstał w ekspresowym tempie. Zakończono budowę szpitala dla zakażonych koronawirusem

Powstał w ekspresowym tempie. Zakończono budowę szpitala dla zakażonych koronawirusem Od poniedziałku placówka zacznie przyjmować pacjentów.

Data publikacji: 04-02-2020