Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje Był nazywany "ojcem" radzieckiego bombowca strategicznego Tu-160. Konstruktor Walentin Blizniuk, który kierował pracami nad stworzeniem tego samolotu, zmarł wwieku 91 lat - podały agencje Interfax i RIA Nowosti.


Inne artykuły

Najlepsze filmy i seriale na Netflix w 2019 roku – serwis publikuje raport

Netflix jest dziś chyba najpoważniejszym konkurentem dla tradycyjnej telewizji. Do jego zalet należą z pewnością bogata biblioteka, jakość, przystępna cena i dostępność na urządzeniach mobilnych. Coraz częściej decydujemy się właśnie na takie rozwiązania, które w najmniejszym stopniu ograniczają naszą swobodę w odbiorze. Kończący się rok był dla serwisu streamingowego wyjątkowo udany. Netflix pokusił się o podsumowanie najpopularniejszych filmów i seriali, które miały swoją premierę na platformie w 2019 roku. Co najchętniej oglądali Polacy? 

Data publikacji: 01-01-2020

Domowe sposoby na kaca – jak pozbyć się przykrej dolegliwości?

Już jutro sylwester – chwilę później rozpoczyna się także karnawał. Zbliża się więc okres szalonych imprez i zabawy do białego świtu. Dużej części z nich towarzyszył będzie alkohol, którego nawet niewielkie nadużycie może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości – kaca. Najczęściej objawia się on bólem głowy, nudnościami, ogólnym osłabieniem i światłowstrętem. Jesteśmy wówczas niezwykle czuli na zapachy i dźwięki. Istnieje sporo domowych sposobów na poradzenie sobie z przykrymi dolegliwościami. Oto kilka z nich:

Data publikacji: 01-01-2020

Tłumy w siedzibie mazowieckiego oddziału NFZ. Na przyjęcie czekały setki potrzebujących

Tłumy w siedzibie mazowieckiego oddziału NFZ. Na przyjęcie czekały setki potrzebujących Ci, którzy nie przyszli o świcie, zastali kolejkę liczącą setki osób. ("Fakty" TVN)

Data publikacji: 01-01-2020

"Mielenie ludzkich ciał i losów". Opowiedział o pięciu latach w łagrze

"Mielenie ludzkich ciał i losów". Opowiedział o pięciu latach w łagrze Ołeh Sencow, ukraiński reżyser oskarżony w Rosji o terroryzm i uwolniony we wrześniu, opowiedział o pięciu latach za kołem podbiegunowym.

Data publikacji: 01-01-2020

Szymon Hołownia: Liczę na darowizny osób fizycznych

Kampanię prezydencką można finansować z dwóch źródeł - funduszu wyborczego partii i ściśle zalimitowanych darowizn osób fizycznych i na nie liczę - powiedział Szymon Hołownia. Kandydat przyznał, że na obecne działania wydaje oszczędności, na które sam zarobił, oraz darowizny od znajomych.

Data publikacji: 01-01-2020