"To nie jest reforma. To represja". W Strasburgu o Polsce

"To nie jest reforma. To represja". W Strasburgu o Polsce Na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu wieczorem we wtorek rozpoczęła się debata z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej i Rady Unii Europejskiej na temat praworządności w Polsce. Wniosek o dodaniu tego punktu złożyła Frakcja Odnowić Europę, uzasadniając to przyjęciem w Polsce ustawy represyjnej wobec sędziów.


Inne artykuły

Podejrzenie koronawirusa na Mazowszu? Resort uspokaja

W Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem - uspokaja Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia po tym, jak we wtorek pojawiły się niepotwierdzone informacje o dwóch osobach, które z podejrzeniem zarażenia miały zgłosić się do placówki medycznej na Mazowszu.

Data publikacji: 12-02-2020

Marcin ​Kierwiński ws. willi w Kazimierzu Dolnym: PiS jest w panice

PiS jest w panice, dlatego ujawniono materiały ze śledztwa w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym, żeby przykryć kolejne afery w służbach specjalnych - ocenił we wtorek sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński. Koordynatorowi służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu zarzucił "demontaż" tych służb.

Data publikacji: 12-02-2020

Nissan zamyka fabrykę. Powodem koronawirus

Nissan to kolejny producent samochodów tymczasowo zamykający jedną ze swoich fabryk. Z powodu epidemii koronawirusa nie może otrzymać niezbędnych do wykonania aut materiałów z Chin. Część tamtejszych warsztatów pozostaje zamknięta.

Data publikacji: 12-02-2020

"Singapore AirShow" w cieniu koronawirusa. Niektórzy zrezygnowali z udziału w pokazie

Singapore Airshow to wielkie święto lotnictwa, które odbywa się co dwa lata. Za każdym razem przyciąga setki światowych firm oraz linii lotniczych. W tym roku pokaz odbywa się w cieniu epidemii kornawirusa, która zaniża frekwencję słynnego lotniczego święta. We wtorek impreza rozpoczęła się zgodnie z planem i potrwa do niedzieli.

Data publikacji: 12-02-2020

"To jest największy wstyd". Biedroń kontra Kopcińska

"To jest największy wstyd". Biedroń kontra Kopcińska Polski rząd jest gotowy doprowadzić do kolejnej katastrofy, do zamrożenia środków unijnych i doprowadzenia do powolnego polexitu - powiedział podczas debaty o praworządności w Polsce europoseł Wiosny Robert Biedroń. - Każdy, kto mówi o polexicie, chce wyłącznie awantury - odpowiedziała eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Joanna Kopcińska.

Data publikacji: 12-02-2020