Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu z delegacji

Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu z delegacji Do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynęła skarga sędziego Pawła Juszczyszyna na decyzję o odwołaniu go z delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego - poinformowało w piątek biuro prasowe resortu sprawiedliwości. Główny zarzut skargi dotyczy naruszenia zasady niezawisłości sędziowskiej. "Minister Sprawiedliwości władczo wkroczył w sferę objętą niezawisłością sędziowską" - czytamy w piśmie.


Inne artykuły

Grupa posłów chce nowego święta państwowego

Grupa posłów chce nowego święta państwowego Grupa posłów rządzącej koalicji złożyła w Sejmie projekt ustawy, która zakłada ustanowienie 19 lutego nowym świętem państwowym. W rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Polacy mieliby obchodzić Dzień Nauki Polskiej. Święto państwowe nie jest równoważne z dniem wolnym od pracy.

Data publikacji: 04-01-2020

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej Pierwszy pułk, uzbrojony w najnowszy, hipersoniczny system rakiet Awangard, osiągnął gotowość bojową - oznajmił w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wcześniej prezydent Władimir Putin mówił, że "ta broń przyszłości jest w stanie pokonać zarówno obecną, jak i przyszłą obronę przeciwrakietową".

Data publikacji: 04-01-2020

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje Był nazywany "ojcem" radzieckiego bombowca strategicznego Tu-160. Konstruktor Walentin Blizniuk, który kierował pracami nad stworzeniem tego samolotu, zmarł wwieku 91 lat - podały agencje Interfax i RIA Nowosti.

Data publikacji: 04-01-2020

Papież Franciszek uderzył wierną w dłoń. Odniósł się do swojego zachowania

W Nowy Rok w Watykanie papież Franciszek poszedł zobaczyć szopkę. Niestety, coś innego stało się tematem przewodnim tego wyjścia. Chodzi dokładnie o to, co zarejestrowały kamery, a co dotyczy zachowania papieża względem jednej z kobiet w tłumie. Kiedy jedna z wiernych złapała go za rękę i zaczęła ją wykręcać, Franciszek nie wytrzymał, stracił cierpliwość i uderzył w dłoń kobietę, aby ta go puściła. Sprawa zaczęła być bardzo mocno komentowana.

Data publikacji: 04-01-2020