Rzecznik Sądu Najwyższego o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy

"To rodzaj wyzwania rzuconego Unii Europejskiej, a także ostentacyjne powiedzenie, że nie liczymy się z zastrzeżeniami formułowanymi w Polsce i za granicą, bo sami wiemy lepiej" - tak rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski odniósł się do podpisania przez prezydenta noweli ustaw sądowych.


Inne artykuły

LOT podjął decyzję ws. rejsów do Chin

PLL LOT wydłuża zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego - poinformowała spółka we wtorek. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa.

Data publikacji: 05-02-2020

Rząd przyjął projekt o opłatach od "małpek" i napojów słodzonych. Są modyfikacje

Projekt związany z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów został, po modyfikacjach wynikających z uwag strony społecznej, przyjęty przez Radę Ministrów. - Chcemy, by szybko trafił do Sejmu i zaczął obowiązywać od kwietnia - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Zdrożeć mają napoje słodzone oraz alkohol w małych opakowaniach tzw. małpki.

Data publikacji: 05-02-2020

Co wprowadza ustawa represyjna?

Co wprowadza ustawa represyjna? Zaostrzenie kar dla sędziów, więcej władzy w ręce rzeczników dyscyplinarnych i prezesów sądów oraz zmiany w wyborze I Prezesa Sądu Najwyższego - to główne zmiany, jakie wynikają z podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy represyjnej.

Data publikacji: 05-02-2020

Sędzia Juszczyszyn: zamierzam przystąpić w środę do rozpoznania sprawy

Sędzia Juszczyszyn: zamierzam przystąpić w środę do rozpoznania sprawy Jutro w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zamierzam przystąpić do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej przydzielonej do mojego referatu - oświadczył w mediach społecznościowych sędzia Paweł Juszczyszyn. We wtorek nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna zawiesiła go w czynnościach i obniżyła mu wynagrodzenie. Olsztyński sędzia ocenił, że izba ta "nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego".

Data publikacji: 05-02-2020

Wiceminister sprawiedliwości: to piękny dzień dla Polski

Wiceminister sprawiedliwości: to piękny dzień dla Polski Pan prezydent podpisał ważną ustawę. To jest zwycięstwo demokracji. Nie będzie sędziokracji - komentował w wydaniu specjalnym "Kropki nad i" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. We wtorek Andrzej Duda złożył podpis pod tak zwaną ustawę represyjną. - To jest ustawa, która zmienia kilka ważnych dokumentów - ocenił wiceminister. 

Data publikacji: 05-02-2020