Rządy chaosem. Do czego doprowadziła reforma PiS 

Rządy chaosem. Do czego doprowadziła reforma PiS  Jak sądowa rewolucja PiS doprowadziła do chaosu w sądach? Na własnej skórze doświadczają tego już "zwykli obywatele". Teraz nie mogą być nawet pewni, czy ich rozprawa się odbędzie, czy zostanie przełożona czy może sędzia się zmieni i proces ruszy od nowa. Piotr Świerczek pokazuje, co się dzieje na sądowych korytarzach.


Inne artykuły

Na straży prawa. Sąd Najwyższy czy Izba Dyscyplinarna

Na straży prawa. Sąd Najwyższy czy Izba Dyscyplinarna Izba Dyscyplinarna, która nie jest sądem, a która osądziła sędziego Pawła Juszczyszyna i to nie za to, że ukradł wiertarkę, kiełbasę czy spodnie, ale za to, jak orzeka. Ta sprawa staje się wymownym symbolem tego, co czeka wymiar sprawiedliwości, gdy kontrolę nad nim przejmie władza. A podpisana przez prezydenta ustawa represyjna taką kontrolę jeszcze wzmacnia. Cyprian Jopek.

Data publikacji: 06-02-2020

Ustawa represyjna, czyli prawny polexit

Ustawa represyjna, czyli prawny polexit Chaos w sądach, a do tego niepewność: czy obywatel może liczyć na sprawiedliwy sąd, jeśli sędziowie będą orzekać pod coraz większą presją władzy? Taką presję wzmacnia jeszcze podpisana przez prezydenta ustawa represyjna. Dlaczego? Wyjaśnia Dariusz Kubik.

Data publikacji: 06-02-2020

Brad Pitt nie pojawił się na gali BAFTA 2020 ze względu na syna?

W 2014 wzięli ślub, a w 2016 roku Jolie już składała papiery rozwodowe. Tak właśnie zakończył się jej związek z Pittem. Za powód podawano „różnice nie do pogodzenia”, ale w mediach ciągle huczało od plotek, że to przez to, że aktor nadużywa alkoholu i narkotyków. Pon...

Data publikacji: 06-02-2020

Path of Exile - wymagania sprzętowe

Wyobraźcie sobie grę, w której przemierzamy fantastyczne krainy i rozprawiamy się z setkami groźnych przeciwników. Grę, w której drzewko umiejętności i rozwój postaci ogranicza jedynie nasza kreatywność. Dodajcie do tego świetną grafikę, przyjemny gameplay i możliwość gra...

Data publikacji: 06-02-2020

Sędzia Juszczyszyn: zamierzam przystąpić w środę do rozpoznania sprawy

Sędzia Juszczyszyn: zamierzam przystąpić w środę do rozpoznania sprawy W Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Data publikacji: 06-02-2020