RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej

RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej Ustawa represyjna powinna w całości zostać odrzucona przez Senat - ocenił w piśmie do marszałka Senatu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Sformułował wiele "zarzutów wobec ustawy". Zwrócił także uwagę, że "wszystkie negatywne skutki wprowadzenia zmian prawnych wpłyną przede wszystkim na sytuację polskich obywateli".


Inne artykuły

Irańskie media: czarne skrzynki odnalezione, Teheran nie wyda ich Boeingowi

Irańskie media: czarne skrzynki odnalezione, Teheran nie wyda ich Boeingowi Samolot, który rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie, był nowy i w dobrym stanie; przegląd techniczny przeszedł zaledwie dwa dni temu - oświadczyły Międzynarodowe Linie Lotnicze Ukrainy (MAU), do których należał boeing 737. Przewoźnik zawiesił na czas nieokreślony połączenia ze stolicą Iranu. Irańskie źródła doniosły o odnalezieniu obu czarnych skrzynek.

Data publikacji: 09-01-2020

Amerykanie w dziesięć minut poderwali 52 myśliwce F-35

Amerykanie w dziesięć minut poderwali 52 myśliwce F-35 W ramach "Marszu słoni" w poniedziałek armia Stanów Zjednoczonych poderwała w powietrze 52 myśliwce F-35 Lightning II. Samoloty wystartowały z lotniska bazy wojskowej Hill w stanie Utah w ciągu 10 minut - podało dowództwo 388. skrzydła US Air Force.

Data publikacji: 09-01-2020

Student, który mieszkał w Manchesterze, dopuścił się ponad 136 gwałtów na mężczyznach

To, co działo się w Wielkiej Brytanii to prawdziwy szok. 36-letni student studiów doktoranckich, Reynhard Sinaga, został skazany przez sąd w Manchesterze na dożywocie po tym, jak potwierdzono, że dopuścił się około 136 gwałtów. Przez prokuraturę został nawet nazwany „jednym z najbardziej masowych gwałcicieli w historii Wielkiej Brytanii”. Wszystko wskazuje na to, że udowodnione gwałty to nie wszystkie, których dopuścił się student. Szacuje się, że przestępstw było dużo więcej.

Data publikacji: 09-01-2020

Paweł Królikowski nadal w szpitalu. Żona poinformowała o jego stanie

Paweł Królikowski jakiś czas temu przeszedł skomplikowaną operację. Nie zrezygnował jednak z obowiązków zawodowych, ale w „Twoja twarz brzmi znajomo” mówił zdecydowanie mniej i nie zrezygnował z kapelusza. Aktor trafił przed świętami Bożego Narodzenia do szpitala, gdzie przebywa, na oddziela neurochirurgii, po dziś dzień. Fani „Kusego” z serialu „Ranczo” są bardzo zaniepokojeni jego stanem. Zastanawiają się dlaczego aktor nie wrócił do domu na święta i jak bardzo poważny jest jego stan.

Data publikacji: 09-01-2020

Premier i prezes PiS spotkali się z Viktorem Orbanem

Premier i prezes PiS spotkali się z Viktorem Orbanem Wśród tematów rozmów były wspólne działania PiS i Fidesz w polityce europejskiej.

Data publikacji: 09-01-2020