Ratownik: Niektórzy pacjenci zatajają informacje. Jeżeli my zachorujemy, szanse na ratunek będą mniejsze

Ratownik: Niektórzy pacjenci zatajają informacje. Jeżeli my zachorujemy, szanse na ratunek będą mniejsze Nie jesteśmy w stanie za każdym ubrać się w skafander, który byłby zalecany. Dlatego bardzo ważny jest wywiad medyczny przeprowadzony przez dyspozytorów - podkreślał ratownik medyczny Maciej Koperski w rozmowie z TVN24. Jak przekazał, "niestety w ostatnich dniach powtarzają się sytuacje, gdy zespoły ratownictwa są poddawane kwarantannie", bo pacjenci zatajają informacje o objawach i zagranicznych wyjazdach.


Inne artykuły

Marina Łuczenko opowiedziała o epidemii i rozłące z mężem

W Polsce liczba zakażeń spowodowanych koronawirusem powoli zbliża się do 400 przypadków. W związku z aktualną sytuacją na świecie odwołano już prawie wszystkie wydarzenia masowe w tym Euro 2020, Eurowizję czy Festiwal Filmowy w Cannes. W ciągu ostatnich dni to Europa stała się epicentrum koro...

Data publikacji: 22-03-2020

Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego

Sprawy kryminalne, morderstwa i śledztwa to tematy, które bardzo często pojawiają się w różnego rodzaju seriach dokumentalnych i produkcjach sensacyjnych. Tym razem mamy jednak okazję na zupełnie inne spojrzenie na sprawę Teda Bundy’ego – jednego z najgroźniejszych seryjnyc...

Data publikacji: 22-03-2020

Lekarze w kwarantannie, brakuje krwi, zabiegi odwoływane. Kto nas będzie leczył?

Lekarze w kwarantannie, brakuje krwi, zabiegi odwoływane. Kto nas będzie leczył? Olbrzymie problemy pracowników ochrony zdrowia. ("Fakty" TVN)

Data publikacji: 22-03-2020

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w piątek ostrzegał.

Data publikacji: 22-03-2020

Minister zdrowia: W ciągu kilkunastu dni nawet 10 tys. zakażonych koronawirusem

- W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc lub dwa tysiące zakażonych koronawirusem. Natomiast w ciągu kilkunastu dni ta liczba może się zwiększyć do 10 tys. osób - uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Data publikacji: 22-03-2020