"Panie prezydencie, dziękuję za rozmowę"

"Panie prezydencie, dziękuję za rozmowę" Zgodziliśmy się, że i Francja, i Polska, jako ważne kraje europejskie, powinny stać na straży europejskiego ładu - powiedział po rozmowie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem marszałek Senatu Tomasz Grodzki. W poniedziałek francuski przywódca odwiedził także Sejm, gdzie spotkał się z marszałek tej izby Elżbietą Witek. Rozmawiał również z Małgorzatą Kidawą-Błońską, które wicemarszałek Sejmu określiła jako "niezwykłe spotkanie".


Inne artykuły

Kinga Duda rzuciła pracę w najlepszej kancelarii w Polsce na rzecz kancelarii z Londynu?

Kinga Duda nie jest jedną z tych córek prezydentów, która po nazwisku ojca wspina się po drabinie sukcesu na ostatni stopień. Tylko czasami pojawiała się publicznie u boku rodziców, kiedy wymagała tego kampania prezydencka jej ojca lub odbywały się ważne wystąpienia, w kt...

Data publikacji: 04-02-2020

Troje mężczyzn porwało i znęcało się nad swoim 20-letnim kolegą. Potem go udusili

Cała sprawa zaczęła się już we wtorek. Rodzina zgłosiła na policji zaginięcie 20-letniego chłopaka – kuriera. Ostatni raz kontaktował się ze swoją rodziną w poniedziałek i od tego czasu ślad po nim zaginął. Nikt nie spodziewał się takiego finału poszukiwań. Policja zatrzymała trzech mężczyzn,...

Data publikacji: 04-02-2020

Powstał w ekspresowym tempie. Zakończono budowę szpitala dla zakażonych koronawirusem

Powstał w ekspresowym tempie. Zakończono budowę szpitala dla zakażonych koronawirusem Od poniedziałku placówka zacznie przyjmować pacjentów.

Data publikacji: 04-02-2020

Polacy ewakuowani z Chin wylądowali we Wrocławiu i trafili do szpitala

Polacy ewakuowani z Chin wylądowali we Wrocławiu i trafili do szpitala Polacy wracający z miasta Wuhan w Chinach są już w drodze do kraju - przekazał premier Mateusz Morawiecki. Grupa 30 Polaków ewakuowanych z Chin wylądowała wcześniej we Francji, skąd odleciała do Wrocławia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że "państwo polskie osiągnęło stan pełnej gotowości" i dodał, że dla osób, które jeszcze dziś wylądują we Wrocławiu, "przygotowany jest oddzielny budynek szpitalny", gdzie zostaną poddane kwarantannie.

Data publikacji: 04-02-2020

Poświęcono dzwony do prawosławnej cerkwi budowanej w Warszawie

W niedzielę w Warszawie miała miejsce symboliczna uroczystość poświęcenia dzwonu do cerkwi Mądrości Bożej, w której wziął udział zwierzchnik Cerkwi Prawosławnej w Polsce metropolita Sawa. To kolejny etap powstawania prawosławnej świątyni w stolicy. To trzecia cerkiew budowana w Warszawie. Dwie pozostałe wzniesione zostały za czasów zaborów. Projekt jest wzorowany na konstantynopolskiej świątyni Mądrości Bożej.

Data publikacji: 04-02-2020