"NYT": do epidemii nie musiało dojść, ale Chińczycy wybrali milczenie

"NYT": do epidemii nie musiało dojść, ale Chińczycy wybrali milczenie Chińskie władze zamiast od razu ujawnić pojawienie się nowego koronawirusa, postanowiły zachować dyskrecję - pisze "New York Times". Jak dodaje, ukrywając prawdę, Pekin stracił szansę na powstrzymanie epidemii.


Inne artykuły

Komunikat CIS w sprawie wyboru członków do KRS

W związku z licznymi zapytaniami oraz doniesieniami medialnymi dotyczącymi wyboru członków KRS przypominamy, że członkowie Rady zostali wybrani 6 marca 2018 r. na mocy uchwały Sejmu VIII kadencji - pokreśliło w poniedziałkowym komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu.

Data publikacji: 04-02-2020

Jacek Czaputowicz: Cieszymy się z nowego otwarcia w relacjach polsko-francuskich

Rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Francji dotyczyły współpracy dwustronnej, bieżącej agendy europejskiej i międzynarodowej, z uwzględnieniem polityki wschodniej UE, sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz w regionie Sahelu – poinformowało w poniedziałek MSZ.

Data publikacji: 04-02-2020

ArcelorMittal ponownie uruchomi produkcję stali w Nowej Hucie

Część surowcowa huty stali ArcelorMittal w Krakowie zostanie ponownie uruchomiona na przełomie marca i kwietnia - dowiedział się polsatnews.pl. Obecnie trwają przygotowania techniczne - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Ponowne uruchomienie produkcji było przedmiotem negocjacji premiera Mateusza Morawieckiego w Davos.

Data publikacji: 04-02-2020

Koronawirus uderzył w rynki finansowe. "Czarny poniedziałek" na giełdach

Na chińskich giełdach, w związku z epidemią koronawirusa, doszło w poniedziałek do największych spadków od załamania w sierpniu 2015 roku. Najważniejsze indeksy giełd w Szanghaju i Shenzen straciły odpowiednio 7,2 i 8,45 proc. Spadły notowania na wszystkich giełdach azjatyckich.

Data publikacji: 04-02-2020

Sasin o związkach partnerskich: dopóki PiS ma większość w parlamencie, takiej ustawy nie będzie

Sasin o związkach partnerskich: dopóki PiS ma większość w parlamencie, takiej ustawy nie będzie Wicepremier Jacek Sasin zapewnił w poniedziałek w "Kropce nad i", że Prawo i Sprawiedliwość "nie zamierza wprowadzać" ustawy o związkach partnerskich. Skomentował w ten sposób wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który pytany o to, czy podpisałby taką ustawę, odparł, że "wszystko zależy od tego, jakie zawierałaby rozwiązania".

Data publikacji: 04-02-2020