Niespokojnie na Bliskim Wschodzie. Gen. Piotrowski: Polskie wojsko w Iraku gotowe

"Polskie wojsko w Iraku jest gotowe na scenariusz działania adekwatny do zagrożeń i zaistniałej sytuacji" - podkreślił w środę Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Tomasz Piotrowski.


Inne artykuły

Dzik zaatakował w Krakowie. Zwierzę zostanie poddane badaniom

Dzik, który w środę w pobliżu ulicy Jagodowej w Krakowie zaatakował trzy osoby, został uśpiony i przewieziony do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie będzie zbadany pod kątem wścieklizny i innych chorób - podała policja.

Data publikacji: 09-01-2020

Gazociąg na dnie Morza Czarnego. Erdogan i Putin uruchomili "Turecki Potok"

Przywódcy Turcji i Rosji, Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin zainaugurowali w środę gazociąg Turecki Potok, biegnący z Rosji do europejskiej części Turcji po dnie Morza Czarnego. W uroczystości uczestniczyli też: premier Bułgarii Bojko Borisow i prezydent Serbii Aleksandr Vuczić.

Data publikacji: 09-01-2020

Premier w Berlinie: jesteśmy na ustach światowego i niemieckiego biznesu

- Zależy nam na tym, by w Polsce pojawiło się jak najwięcej innowacyjnych projektów, zwłaszcza projektów greenfield, czyli od nowa stawianych fabryk - powiedział w środę w Berlinie premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu ekonomicznego, organizowanyego przez koncern medialny Axel Springer. Szef polskiego rządu mówił o sukcesach polskiej gospodarki i zachęcał do inwestowania.

Data publikacji: 09-01-2020

"Decyzje będziemy podejmowali w gronie sojuszników z NATO"

"Decyzje będziemy podejmowali w gronie sojuszników z NATO" Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak po niejawnym posiedzeniu sejmowej komisji obrony, poświęconym sytuacji na Bliskim Wschodzie powiedział, że w jego ocenie, napięcie pomiędzy Iranem a USA zmierza do deeskalacji. Podkreślił, że decyzje dotyczące polskiej misji w Iraku będą podejmowane w gronie NATO.

Data publikacji: 09-01-2020

RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej

RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej Ustawa represyjna powinna w całości zostać odrzucona przez Senat - ocenił w piśmie do marszałka Senatu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Sformułował wiele "zarzutów wobec ustawy". Zwrócił także uwagę, że "wszystkie negatywne skutki wprowadzenia zmian prawnych wpłyną przede wszystkim na sytuację polskich obywateli".

Data publikacji: 09-01-2020