​Nie żyje ilustrator Bogusław Polch

Zmarł Bogusław Polch - polski rysownik komiksowy, grafik i ilustrator, znany z komiksowych serii "Wiedźmin", "Funky Koval" i "Kapitan Żbik" - podała w piątek na Facebooku "Nowa Fantastyka".


Inne artykuły

Rynki reagują na atak USA. Kurs franka najwyższy od miesięcy

Waluty tzw. bezpiecznego schronienia, takie jak japoński jen i frank szwajcarski, osiągnęły w piątek najwyższe od kilku miesięcy notowania po amerykańskich nalotach na lotnisko w Bagdadzie, w których zginęli irański generał i jeden z dowódców irackiej milicji - podała agencja Reutera. Wzrosty rzędu ok. 3,5 proc. odnotowały również notowania ropy naftowej.

Data publikacji: 04-01-2020

Kolejne prywatne pociągi Leo Express. Jest zgoda na połączenie Praga-Katowice-Warszawa-Terespol

Urząd Transportu Kolejowego zgodził się, aby czeska firma Leo Express uruchomiła po cztery pary pociągów dziennie z Terespola do Pragi. Po drodze będą stawać m.in. w Warszawie i na Śląsku. PKP Intercity obawia się obniżenia przychodów i tego, że na zagrożonych trasach będzie musiała zmniejszyć ceny biletów i skierować tam zmodernizowane wagony.

Data publikacji: 04-01-2020

Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu z delegacji

Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu z delegacji Do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynęła skarga sędziego Pawła Juszczyszyna na decyzję o odwołaniu go z delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego - poinformowało w piątek biuro prasowe resortu sprawiedliwości. Główny zarzut skargi dotyczy naruszenia zasady niezawisłości sędziowskiej. "Minister Sprawiedliwości władczo wkroczył w sferę objętą niezawisłością sędziowską" - czytamy w piśmie.

Data publikacji: 04-01-2020

Grupa posłów chce nowego święta państwowego

Grupa posłów chce nowego święta państwowego Grupa posłów rządzącej koalicji złożyła w Sejmie projekt ustawy, która zakłada ustanowienie 19 lutego nowym świętem państwowym. W rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Polacy mieliby obchodzić Dzień Nauki Polskiej. Święto państwowe nie jest równoważne z dniem wolnym od pracy.

Data publikacji: 04-01-2020

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej Pierwszy pułk, uzbrojony w najnowszy, hipersoniczny system rakiet Awangard, osiągnął gotowość bojową - oznajmił w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wcześniej prezydent Władimir Putin mówił, że "ta broń przyszłości jest w stanie pokonać zarówno obecną, jak i przyszłą obronę przeciwrakietową".

Data publikacji: 04-01-2020