Laboratorium PZH zamknięte. Jeden z pracowników z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2

Laboratorium PZH zamknięte. Jeden z pracowników z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 Laboratorium diagnostyczne Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny zawiesza działalność. U jednej z pracowniczek placówki wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. Dyrektor instytutu zapewnia, że owa pracowniczka nie brała udziału w procesie diagnostyki COVID-19, a zamknięcie jednego laboratorium nie wpłynie znacząco na ten proces w skali całego kraju. O tym samym zapewnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.


Inne artykuły

Koronawirus. Europosłowie w samolocie z osobą, która mogła być zarażona

Europosłowie - Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz - 5 marca podróżowali samolotem, na pokładzie którego mogła znajdować się osoba zarażona koronawirusem - dowiedział się nieoficjalnie Onet. Jak czytamy, Włodzimierz Cimoszewicz do tej pory nie ma żadnych objawów choroby, natomiast Marek Belka wykonał test na obecność koronawirusa. Jego wynik był negatywny.

Data publikacji: 19-03-2020

Borys Budka: Należy wprowadzić stan klęski żywiołowej

"Należy wprowadzić stan klęski żywiołowej, bowiem samorządy, administracja publiczna będą miały wówczas narzędzia do skutecznej walki z epidemią" - ocenił w środę szef PO Borys Budka. Jego zdaniem, propozycje rządu w walce z koronawirusem nie ratują polskich przedsiębiorców.

Data publikacji: 19-03-2020

"Nigdy w historii nie trzeba było wprowadzać takich działań, żeby ratować gospodarkę"

- Nigdy w naszej historii tego typu działań nie trzeba było wprowadzać dla polskiej gospodarki, żeby ją ratować - tłumaczy Piotr Arak, Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, komentując tarczę antykryzysową przedstawioną przez rząd.

Data publikacji: 19-03-2020

Polskiej gospodarce grozi recesja? "Nasze modele tego nie zakładają"

Prognozy Narodowego Banku Polskiego nie zakładają wejścia polskiej gospodarki w recesję - podkreślił prezes Adam Glapiński. Ocenił, że wzrost gospodarczy spowolni, ale nawet w najgorszym przypadku nie spadnie poniżej 1,6 proc.

Data publikacji: 19-03-2020

Jak duże w obecnej sytuacji jest ryzyko związane z zaciąganiem kredytu? Odpowiada "Koronawirus. Raport"

Jak duże w obecnej sytuacji jest ryzyko związane z zaciąganiem kredytu? Odpowiada "Koronawirus. Raport" Jeżeli wybory prezydenckie odbędą się, jak będą potraktowani wyborcy przebywający w kwarantannie, chorzy czy inni, którym w jakikolwiek sposób uniemożliwi się udział w wyborach? Jak duże jest ryzyko związane z zaciąganiem kredytu w obecnej sytuacji? Na wasze pytania odpowiadał w programie "Koronawirus. Raport" adwokat Łukasz Chojniak.

Data publikacji: 19-03-2020