Koronawirus w Polsce. W Skarżysku-Kamiennej zakażona kolejna pielęgniarka

Kolejna pielęgniarka z oddziału neurologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) została zarażona koronawirusem - poinformował dyrektor placówki Leszek Lepiarz. Łącznie zarażonych zostało siedem osób - pięć pacjentów, z których jeden zmarł w środę 25 marca przed południem, oraz dwie pielęgniarki.


Inne artykuły

Sasin: silne, zdywersyfikowane firmy zapewnią impuls do pobudzenia gospodarki po epidemii

- Silne, zdywersyfikowane polskie firmy będą mogły zapewnić impuls do pobudzenia gospodarki w momencie zakończenia epidemii – uważa wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W środę spotkał się on z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem.

Data publikacji: 26-03-2020

Światowa Organizacja Handlu: skutki pandemii koronawirusa gorsze niż recesja w 2008 r.

Szef Światowej Organizacji Handlu (WTO) Roberto Azevedo uprzedził w środę, że według prognoz spowolnienie gospodarcze i utrata miejsc pracy spowodowane pandemią koronawirusa będą gorsze niż recesja w 2008 roku.

Data publikacji: 26-03-2020

"Wybory mogą poczekać na czasy normalne"

"Wybory mogą poczekać na czasy normalne" W sytuacji wyjątkowej nie robi się wyborów - oceniła w "Kropce nad i" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta podkreśliła, że w związku z pandemią COVID-19 sytuacja Polsce "jest wyjątkowa", a wyznaczone na maj wybory prezydenckie "mogą poczekać na czasy normalne".

Data publikacji: 26-03-2020

Konsultant chorób zakaźnych: zaczyna nam brakować bazy laboratoryjnej i zasobów ludzkich

Konsultant chorób zakaźnych: zaczyna nam brakować bazy laboratoryjnej i zasobów ludzkich W tej chwili zaczyna się okres, kiedy będą chorować prawdopodobnie osoby przebywające na kwarantannie, które kontaktowały się z zakażonymi - oceniła w "Faktach po Faktach" dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, konsultant wojewódzki na Mazowszu w dziedzinie chorób zakaźnych. Jak dodała "epidemia na masową skalę jest przed nami".

Data publikacji: 26-03-2020

"Czy możecie iść do domu? To nie wakacje. Nie możecie tu przychodzić". Policja przegania młodzież z trawnika

"Czy możecie iść do domu? To nie wakacje. Nie możecie tu przychodzić". Policja przegania młodzież z trawnika Nie możecie tu przychodzić i opalać się - nawoływali funkcjonariusze policji w Londynie do wypoczywających na pasie zieleni grup młodych ludzi. Dzień wcześniej premier Boris Johnson zakazał zgromadzeń i prosił obywateli, aby pozostali w domach.

Data publikacji: 26-03-2020