Kidawa-Błońska chce uchwały "w sprawie rosyjskiej propagandy". Odpowiada jej Terlecki

Kidawa-Błońska chce uchwały "w sprawie rosyjskiej propagandy". Odpowiada jej Terlecki "Walka z kłamstwem na temat Polski i historii musi być spójna i mocna, by była skuteczna" - napisaław sobotę w mediach społecznościowych wicemarszałek Sejmu, kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Poinformowała, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawi projekt "uchwały w sprawie rosyjskiej propagandy oczerniającej Polskę".


Inne artykuły

"Był idolem, a wiemy z show-biznesu, że idol, który umrze, jest jeszcze większym idolem"

"Był idolem, a wiemy z show-biznesu, że idol, który umrze, jest jeszcze większym idolem" Wyeliminowanie generała Kasema Sulejmaniego nie poprawi bezpieczeństwa, nie spowoduje, że Irańczycy odejdą od pewnych planów. Wręcz odwrotnie - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 generał Jarosław Stróżyk. - Nie wierzę w to, że jego zabicie miało wpłynąć bezpośrednio na wzrost bezpieczeństwa, na przykład amerykańskich żołnierzy - ocenił dr Krzysztof Liedel z Collegium Civitas.

Data publikacji: 05-01-2020

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej Pierwszy pułk, uzbrojony w najnowszy, hipersoniczny system rakiet Awangard, osiągnął gotowość bojową - oznajmił w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wcześniej prezydent Władimir Putin mówił, że "ta broń przyszłości jest w stanie pokonać zarówno obecną, jak i przyszłą obronę przeciwrakietową".

Data publikacji: 05-01-2020

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje Był nazywany "ojcem" radzieckiego bombowca strategicznego Tu-160. Konstruktor Walentin Blizniuk, który kierował pracami nad stworzeniem tego samolotu, zmarł wwieku 91 lat - podały agencje Interfax i RIA Nowosti.

Data publikacji: 05-01-2020

Kamil Stoch o powrocie do starych błędów: „Muszę odłożyć ambicję na bok”

Turniej Czterech skoczni nie był dla Kamila Stocha łaskawy. Jeszcze niedawno wyszedł zwycięsko z zawodów w Engelbergu w Szwajcarii i wszystko wskazywało, że będzie miał coraz lepsze wyniki. Jednak późniejsze zawody w Obersdorfie i Garmisch-Partenkirchen zafundowały mu już tylko dwie 19. pozycje. Stoch przyznał podczas dnia medialnego na Turnieju Czterech Skoczni, że spotkało go bolesne rozczarowanie tą sytuacją:

Wydaje mi się, że trochę inaczej nastawiłem się do Turnieju Czterech Skoczni. Przez to zderzyłem się z inną rzeczywistością. Nie tego się spodziewałem. Nie czuje się jednak zły czy sfrustrowany. Teraz wiem, że muszę odłożyć ambicję na bok i skoncentrować się na tym co trzeba poprawić.

Data publikacji: 05-01-2020

Zoe Kravitz pokazała zdjęcia ze swojego ślubu! Dlaczego opublikowała je dopiero teraz?

Wprawdzie ślub gwiazdy „Wielkich kłamstewek” odbył się 29 czerwca, ale z pewnego powodu dopiero teraz postanowiła podzielić się ze światem fotografiami z tego ważnego wydarzenia. Uroczystość odbyła się we Francji, w imponującej XVIII-wiecznej posiadłości Lenny'ego Kravitza, składającej się z trzech pięter wyposażonych w osiem sypialni i wokół której rozpościera się piękny ogród. W takim wystawnym otoczeniu Zoe Kravitz po ponad roku od zaręczyn poślubiła aktora Karla Glusmana, znanego między innymi z głośnego filmu, pt. „Zwierzęta nocy”.

Data publikacji: 05-01-2020