Jacek Czaputowicz: Cieszymy się z nowego otwarcia w relacjach polsko-francuskich

Rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Francji dotyczyły współpracy dwustronnej, bieżącej agendy europejskiej i międzynarodowej, z uwzględnieniem polityki wschodniej UE, sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz w regionie Sahelu – poinformowało w poniedziałek MSZ.


Inne artykuły

ArcelorMittal ponownie uruchomi produkcję stali w Nowej Hucie

Część surowcowa huty stali ArcelorMittal w Krakowie zostanie ponownie uruchomiona na przełomie marca i kwietnia - dowiedział się polsatnews.pl. Obecnie trwają przygotowania techniczne - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Ponowne uruchomienie produkcji było przedmiotem negocjacji premiera Mateusza Morawieckiego w Davos.

Data publikacji: 04-02-2020

Koronawirus uderzył w rynki finansowe. "Czarny poniedziałek" na giełdach

Na chińskich giełdach, w związku z epidemią koronawirusa, doszło w poniedziałek do największych spadków od załamania w sierpniu 2015 roku. Najważniejsze indeksy giełd w Szanghaju i Shenzen straciły odpowiednio 7,2 i 8,45 proc. Spadły notowania na wszystkich giełdach azjatyckich.

Data publikacji: 04-02-2020

Sasin o związkach partnerskich: dopóki PiS ma większość w parlamencie, takiej ustawy nie będzie

Sasin o związkach partnerskich: dopóki PiS ma większość w parlamencie, takiej ustawy nie będzie Wicepremier Jacek Sasin zapewnił w poniedziałek w "Kropce nad i", że Prawo i Sprawiedliwość "nie zamierza wprowadzać" ustawy o związkach partnerskich. Skomentował w ten sposób wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który pytany o to, czy podpisałby taką ustawę, odparł, że "wszystko zależy od tego, jakie zawierałaby rozwiązania".

Data publikacji: 04-02-2020

"Panie prezydencie, dziękuję za rozmowę"

"Panie prezydencie, dziękuję za rozmowę" Zgodziliśmy się, że i Francja, i Polska, jako ważne kraje europejskie, powinny stać na straży europejskiego ładu - powiedział po rozmowie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem marszałek Senatu Tomasz Grodzki. W poniedziałek francuski przywódca odwiedził także Sejm, gdzie spotkał się z marszałek tej izby Elżbietą Witek. Rozmawiał również z Małgorzatą Kidawą-Błońską, które wicemarszałek Sejmu określiła jako "niezwykłe spotkanie".

Data publikacji: 04-02-2020

"W związku z licznymi zapytaniami". CIS wydało komunikat "w sprawie wyboru członków KRS"

"W związku z licznymi zapytaniami". CIS wydało komunikat "w sprawie wyboru członków KRS" Centrum Informacyjne Sejmu (CIS) wydało w poniedziałek wieczorem komunikat "w sprawie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa". Wymieniono w nim zgłoszonych kandydatów i podano, ile osób ich poparło. Wciąż nie ujawniono jednak nazwisk sędziów, którzy złożyli swoje podpisy pod kandydaturami.

Data publikacji: 04-02-2020