Gazociąg na dnie Morza Czarnego. Erdogan i Putin uruchomili "Turecki Potok"

Przywódcy Turcji i Rosji, Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin zainaugurowali w środę gazociąg Turecki Potok, biegnący z Rosji do europejskiej części Turcji po dnie Morza Czarnego. W uroczystości uczestniczyli też: premier Bułgarii Bojko Borisow i prezydent Serbii Aleksandr Vuczić.


Inne artykuły

Premier w Berlinie: jesteśmy na ustach światowego i niemieckiego biznesu

- Zależy nam na tym, by w Polsce pojawiło się jak najwięcej innowacyjnych projektów, zwłaszcza projektów greenfield, czyli od nowa stawianych fabryk - powiedział w środę w Berlinie premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu ekonomicznego, organizowanyego przez koncern medialny Axel Springer. Szef polskiego rządu mówił o sukcesach polskiej gospodarki i zachęcał do inwestowania.

Data publikacji: 09-01-2020

"Decyzje będziemy podejmowali w gronie sojuszników z NATO"

"Decyzje będziemy podejmowali w gronie sojuszników z NATO" Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak po niejawnym posiedzeniu sejmowej komisji obrony, poświęconym sytuacji na Bliskim Wschodzie powiedział, że w jego ocenie, napięcie pomiędzy Iranem a USA zmierza do deeskalacji. Podkreślił, że decyzje dotyczące polskiej misji w Iraku będą podejmowane w gronie NATO.

Data publikacji: 09-01-2020

RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej

RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej Ustawa represyjna powinna w całości zostać odrzucona przez Senat - ocenił w piśmie do marszałka Senatu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Sformułował wiele "zarzutów wobec ustawy". Zwrócił także uwagę, że "wszystkie negatywne skutki wprowadzenia zmian prawnych wpłyną przede wszystkim na sytuację polskich obywateli".

Data publikacji: 09-01-2020

Irańskie media: czarne skrzynki odnalezione, Teheran nie wyda ich Boeingowi

Irańskie media: czarne skrzynki odnalezione, Teheran nie wyda ich Boeingowi Samolot, który rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie, był nowy i w dobrym stanie; przegląd techniczny przeszedł zaledwie dwa dni temu - oświadczyły Międzynarodowe Linie Lotnicze Ukrainy (MAU), do których należał boeing 737. Przewoźnik zawiesił na czas nieokreślony połączenia ze stolicą Iranu. Irańskie źródła doniosły o odnalezieniu obu czarnych skrzynek.

Data publikacji: 09-01-2020

Amerykanie w dziesięć minut poderwali 52 myśliwce F-35

Amerykanie w dziesięć minut poderwali 52 myśliwce F-35 W ramach "Marszu słoni" w poniedziałek armia Stanów Zjednoczonych poderwała w powietrze 52 myśliwce F-35 Lightning II. Samoloty wystartowały z lotniska bazy wojskowej Hill w stanie Utah w ciągu 10 minut - podało dowództwo 388. skrzydła US Air Force.

Data publikacji: 09-01-2020