Chadecy "przerwali kordon sanitarny", premier rezygnuje. "Dymisja ze skutkiem natychmiastowym"

Chadecy "przerwali kordon sanitarny", premier rezygnuje. "Dymisja ze skutkiem natychmiastowym" Wybrany na premiera Turyngii Thomas Kemmerich z liberalnej FDP, który poza głosami własnej partii stanowisko objął dzięki poparciu chadeckiej CDU i prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD), złożył w sobotę rezygnację. Domagała się tego rządząca w kraju koalicja CDU-SPD, która zażądała także nowych wyborów do landtagu.


Inne artykuły

"Skłonność do podążania za charyzmatycznymi liderami". Scenarzysta "Bożego Ciała" o książkowych inspiracjach

"Skłonność do podążania za charyzmatycznymi liderami". Scenarzysta "Bożego Ciała" o książkowych inspiracjach Scenarzysta i reżyser Mateusz Pacewicz opowiedział w "Xięgarni" o swoich literackich inspiracjach przy tworzeniu scenariusza do nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Wymienił Nowy Testament, a oprócz niego trzy tytuły.

Data publikacji: 09-02-2020

Samochód na torach, uderzenie pociągu, rozsypane bochenki. Kierowca zignorował ostrzeżenia

Samochód na torach, uderzenie pociągu, rozsypane bochenki. Kierowca zignorował ostrzeżenia Wszystko trwało kilka sekund. Kierowca półciężarówki, ignorując sygnalizację i rogatki, wjechał na tory w Turcji. Chwilę później w pojazd uderzył rozpędzony pociąg. Kierowca został ranny, ale przeżył wypadek.

Data publikacji: 09-02-2020

Natalia Nykiel zasiądzie w fotelu jurorskim w nowym programie Polsatu!

W marcu na Polsacie pojawi się nowy program muzyczny - „The Four: Bitwa o sławę”. Program będzie inspirowany formatem, który sprawdził się już na wielu rynkach zagranicznych. Największą popularnością cieszył się on w Stanach Zjednoczonych, gdzie w jury zasiadali m.in. Meghan Train...

Data publikacji: 09-02-2020

Ori and the Will of the Wisps - wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe gry nie powinny stanowić problemu dla większości komputerów – wystarczy dodać, że w maksymalnej rekomendowanej konfiguracji wystarczy nam 8 GB pamięci RAM. Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny: Windows 10 Procesor: AMD Athlon X4 | Intel Core i5 446...

Data publikacji: 09-02-2020

Jourova: polska reforma jest dokonywana za pomocą łomu

Jourova: polska reforma jest dokonywana za pomocą łomu Odpowiedzialna za kwestie praworządności wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej w wywiadzie dla "Der Spiegel".

Data publikacji: 09-02-2020