Będzie prywatny akt oskarżenia i wniosek o uchylenie immunitetu Borysowi Budce

Skierowanie prywatnego aktu oskarżenia i wniosku o uchylenie immunitetu posłowi KO Borysowi Budce zapowiedział w poniedziałek zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sędzia Przemysław Radzik. Chodzi o słowa Budki, według którego rzecznik dyscyplinarny działa na polecenie szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.


Inne artykuły

Policzono, ile były warte padłe kury chore na ptasią grypę

Na ok. 12 zł wyceniono jedną kurę padłą na ptasią grypę w Topoli Osiedlu - przekazał w sobotę Andrzej Żarnecki, wojewódzki lekarz weterynarii w Poznaniu. Oznacza to, że padłe 65 tys. kur były warte około 750 tys. złotych. Z wyceny nie jest zadowolony ich hodowca, Krzysztof Borowczyk.

Data publikacji: 07-01-2020

LOT nie będzie latać nad terytorium Iranu. Skutek ataku USA na Sulejmaniego

Wszystkie rejsy PLL LOT, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami - poinformował w sobotę p. o. rzecznika spółki Michał Czernicki. Chodzi o loty z Warszawy do Indii, Singapuru, Bangkoku i na Sri Lankę. Zmiana tras nie wpłynie na regularność lotów, ani znacząco nie wydłuży rejsów.

Data publikacji: 07-01-2020

Komisja Wenecka zapowiada przyjazd delegacji do Polski

Komisja Wenecka zapowiada przyjazd delegacji do Polski Delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w dniach 9 i 10 stycznia - poinformowano na stronie tego organu doradczego Rady Europy. Wizyta nastąpi w związku z prośbą marszałka Senatu o wydanie opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych. Będzie to opinia w trybie pilnym.

Data publikacji: 07-01-2020

Miller: Internet wszystko pamięta. Biedroń będzie musiał jakoś sobie radzić

Miller: Internet wszystko pamięta. Biedroń będzie musiał jakoś sobie radzić W czasie ostatniej rozmowy z Robertem Biedroniem nie odniosłem wrażenia, że specjalnie zabiega o ten honor, ale widocznie zaszły jakieś okoliczności, które go ostatecznie przekonały - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, odnosząc się do zapowiadanej kandydatury Biedronia w wyborach prezydenckich. - Jeśli Biedroń uzyska poparcie powyżej 12 procent, to będzie niewątpliwie sukces - ocenił.

Data publikacji: 07-01-2020

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej Pierwszy pułk, uzbrojony w najnowszy, hipersoniczny system rakiet Awangard, osiągnął gotowość bojową - oznajmił w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wcześniej prezydent Władimir Putin mówił, że "ta broń przyszłości jest w stanie pokonać zarówno obecną, jak i przyszłą obronę przeciwrakietową".

Data publikacji: 07-01-2020