Najświeższe i zawsze aktualne wiadomości z Polski i Świata

Projekt zmiany konstytucji wpłynął do Sejmu. Zakłada wydłużenie kadencji prezydenta

Projekt zmiany konstytucji wpłynął do Sejmu. Zakłada wydłużenie kadencji prezydenta Projekt zmiany konstytucji, autorstwa posłów Porozumienia, wpłynął w poniedziałek do Sejmu. Przewiduje on wydłużenie kadencji prezydenta do siedmiu lat i brak możliwości reelekcji urzędującej głowy państwa.

Data publikacji: 07-04-2020

Tłumy na ulicach chińskich miast. "Jeśli są tam zakażone osoby, konsekwencje będą niewyobrażalne"

Tłumy na ulicach chińskich miast. "Jeśli są tam zakażone osoby, konsekwencje będą niewyobrażalne" Mimo ostrzeżeń władz tłumy Chińczyków odwiedziły w długi weekend parki miejskie, centra miast oraz krajowe atrakcje turystyczne. Wywołało to obawy o możliwość ponownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Data publikacji: 07-04-2020

NikkiTutorials skrytykowała Ellen DeGeneres. Potwierdza wyznania pracowników

Program Ellen DeGeneres jest jednym z najchętniej oglądanych. Widzowie cenią Ellen, a gwiazdy tak ją lubią, że chętnie zasiadają na jej kanapie w studio – nawet największe osobistości ze świata kina, muzyki czy wielu innych dziedzin. Niestety, od pewnego czasu docierają jednak na jej temat neg...

Data publikacji: 06-04-2020

"Minionki" będą musiały poczekać, zanim trafią do kina. I to o rok dłużej

Universal to kolejna Hollywoodzka wytwórnia, która musiała podjąć radykalne decyzje w związku z pandemią koronawirusa. Wykonali więc sporo zmian w swoim kalendarzu premier. Komu się dostało? Między innymi filmowi o żółtych, przyjaznych stworkach. Film „Minionki: Wejście Gr...

Data publikacji: 06-04-2020

Gowin: nie starczy pieniędzy na stan klęski żywiołowej

Gowin: nie starczy pieniędzy na stan klęski żywiołowej Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl dotarli do nagrania ze spotkania wicepremiera z samorządowcami.

Data publikacji: 06-04-2020

"To będzie prawdopodobnie najtrudniejszy tydzień"

"To będzie prawdopodobnie najtrudniejszy tydzień" USA przygotowują się na szczyt zachorowań i szczyt zgonów z powodu COVID-19.

Data publikacji: 06-04-2020

Koronawirus w więzieniach i aresztach. RPO pisze do dyrektora generalnego Służby Więziennej

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) sygnalizowała, że więzienia stwarzają o wiele większe ryzyko dla zakażenia COVID-19 niż życie na wolności. Trzeba zapewnić bezpieczeństwo osadzonym i funkcjonariuszom - zauważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. I pisze do dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Data publikacji: 06-04-2020

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Premier Boris Johnson trafił do szpitala

Brytyjski premier Boris Johnson został przyjęty do szpitala, gdyż gorączka wywołana u niego przez koronawirusa nie ustępuje - przekazało w niedzielę wieczorem jego biuro.

Data publikacji: 06-04-2020

Przedsiębiorcy zawnioskowali już o 262 mln zł dofinansowania do wynagrodzeń

Przedsiębiorcy złożyli wnioski o rządowe wsparcie na dofinansowanie wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych dla ponad 61 tys. pracowników - poinformowało w piątek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Łączna kwota, o którą wnioskują przedsiębiorcy, to ponad 262 mln zł.

Data publikacji: 06-04-2020

Polscy przedsiębiorcy włączają się do walki z koronawirusem

Chociaż z powodu epidemii przedsiębiorstwa same przeżywają trudne chwile, polskie firmy aktywnie włączyły się w walkę z koronawirusem. Każda z nich na swój sposób. Choć to dopiero początek wojny z epidemią, biznes chce uczestniczyć w walce z pandemią zgodnie z zasadą: wszystkie ręce na pokład.

Data publikacji: 06-04-2020

Boris Johnson trafił do szpitala. "Nieustępowanie objawów zakażenia wirusem"

Boris Johnson trafił do szpitala. "Nieustępowanie objawów zakażenia wirusem" Premier Wielkiej Brytanii poddał się w niedzielę badaniom w szpitalu. Jak przekazało Downing Street, był "krok zapobiegawczy", ponieważ szef rządu nieprzerwanie wykazuje symptomy zakażenia koronawirusem po dziesięciu dniach od jego zdiagnozowania.

Data publikacji: 06-04-2020

Ponad pół tysiąca zmarłych w jeden dzień. Władze proszą, by nie dać się skusić pogodzie

Ponad pół tysiąca zmarłych w jeden dzień. Władze proszą, by nie dać się skusić pogodzie W ciągu ostatniej doby w szpitalach i ośrodkach opieki nad osobami starszymi w całym kraju zmarło 518 osób zakażonych koronawirusem - przekazała francuska generalna dyrekcja do spraw zdrowia (DGS). Liczba ofiar śmiertelnych pandemii we Francji wyniosła 8078 osób.

Data publikacji: 06-04-2020