Najświeższe i zawsze aktualne wiadomości z Polski i Świata

Jak rozprzestrzenia się koronawirus? Zobacz mapy

Jak rozprzestrzenia się koronawirus? Zobacz mapy Koronawirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu, który wywołuje chorobę COVID-19, dotarł już do prawie trzydziestu krajów. Potwierdzono ponad 69 tysięcy przypadków zakażenia. Od początku epidemii zmarło blisko 1700 osób. Amerykańscy naukowcy na bieżąco aktualizują mapę, która pokazuje, gdzie dotarł koronawirus.

Data publikacji: 17-02-2020

"Pomyślmy o dziewczynce zmarłej z zimna w Syrii"

"Pomyślmy o dziewczynce zmarłej z zimna w Syrii" Nienawiść, rywalizacja i podziały zabijają miłość braterską, która leży u podstaw relacji międzyludzkich - powiedział papież Franciszek wiernym w niedzielę. Podczas spotkania w Watykanie mówił, że wojny prowadzą ci, którzy nie potrafią panować nad namiętnościami.

Data publikacji: 17-02-2020

Księżniczka Beatrycze niebawem bierze ślub. Przez Meghan Markle ma spory powód do zmartwień

W rodzinie królewskiej zamieszania ciąg dalszy. Niektórzy z pewnością cieszą się ze zniknięcia Meghan z królewskiego dworu, ale inni z tego powodu mają twardy orzech do zgryzienia. Przypomnijmy, że rodzinę tworzy nie tylko Harry, William i królowa, ale jeszcze mnós...

Data publikacji: 16-02-2020

Kobieta wykorzystała seksualnie psa. Następnie zamordowała swoje dzieci

W stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych doszło do szokującej zbrodni. 37-letnia Lisa Snyder z Berks Country została oskarżona o wykorzystanie seksualne swojego psa. Kobieta w trakcie stosunku ze zwierzęciem zrobiła zdjęcie. Wysłała je do znajomego mężczyzny, którego tożsamości nie udało...

Data publikacji: 16-02-2020

Większość dnia w małych kajutach, "czekamy na jedzenie, gramy w karty". Relacja pasażerki wycieczkowca

Większość dnia w małych kajutach, "czekamy na jedzenie, gramy w karty". Relacja pasażerki wycieczkowca Z Australijką objętą kwarantanną na Diamond Princess rozmawiał Michał Sznajder z TVN24 BiŚ.

Data publikacji: 16-02-2020

Tropił i ujawniał nadużycia w spółce węglowej. "Zostałem wyprowadzony jak przestępca"

Tropił i ujawniał nadużycia w spółce węglowej. "Zostałem wyprowadzony jak przestępca" Reportaż Grzegorza Głuszaka dla "Superwizjera".

Data publikacji: 16-02-2020

Władysław Kosiniak-Kamysz: To jest już dzisiaj konflikt i wojna. Nie spór

Sytuacja w Polsce to już nie wpisany w demokrację spór, lecz konflikt i wojna - ocenił kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Odnosząc się do słów prezydenta Andrzeja Dudy zaznaczył, że to prezydent powinien dawać przykład dobrych standardów.

Data publikacji: 16-02-2020

Robert Biedroń: To będzie pierwszy cel mojej prezydentury

Pierwszym celem mojej prezydentury będzie odbudowa dobrych relacji w ramach Unii Europejskiej - zapowiedział podczas konwencji w Świdnicy kandydat Lewicy na prezydenta Roberta Biedroń. Ocenił, że rząd od pięciu lat robi wszystko, by osłabić nasze wewnętrzne i zewnętrzne bezpieczeństwo.

Data publikacji: 16-02-2020

Największy wzrost cen od 9 lat. Dane zaskoczyły

Potwierdzają się codzienne obserwacje polskich konsumentów. Ceny idą w górę. Główny Urząd Statystyczny właśnie ogłosił, że w styczniu inflacja wzrosła z 3,4 proc. do 4,4 proc. W dodatku słabnie nasz wzrost gospodarczy. W czwartym kwartale 2019 roku PKB wzrósł tylko o 3,1 proc., podczas gdy kwartał wcześniej poszedł w górę o 3,9 proc.

Data publikacji: 16-02-2020

PIT 2020. Najważniejsze zmiany w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym

W sobotę 15 lutego rozpoczyna się okres rozliczeń e-PIT. Wśród tegorocznych zmian są możliwości złożenia elektronicznego PIT-28 lub PIT-36, obok znanych już z ubiegłego roku formularzy PIT-37 i PIT-38 - poinformował resort finansów.

Data publikacji: 16-02-2020

Rosyjski artysta zatrzymany w Paryżu. Zasłynął publikacją "seksualnych" materiałów o polityku

Rosyjski artysta zatrzymany w Paryżu. Zasłynął publikacją "seksualnych" materiałów o polityku Francuska prokuratura poinformowała w sobotę o zatrzymaniu rosyjskiego artysty Piotra Pawlenskiego. Mężczyzna ten w czwartek przyznał się do opublikowania materiałów o charakterze seksualnym z rzekomym udziałem polityka Benjamina Griveaux, w rezultacie ten zrezygnował z kandydowania na mera Paryża. Organy ścigania zainteresowały się jednak Pawlenskim z innego powodu.

Data publikacji: 16-02-2020

"Gdyby to nie był Everest, to byśmy prawdopodobnie nie weszli"

"Gdyby to nie był Everest, to byśmy prawdopodobnie nie weszli" To była olbrzymia motywacja, nie tylko dlatego, że to pierwsza historyczna wyprawa, ośmiotysięcznik, ale jednak Everest, trzeci biegun, punkt szczególny... To nas napędzało - wyznał w "Xięgarni" himalaista Leszek Cichy, współautor książki "Gdyby to nie był Everest…".

Data publikacji: 16-02-2020