Najświeższe i zawsze aktualne wiadomości z Polski i Świata

Łotyszka sekretarzem generalnym Komisji Europejskiej

Łotyszka sekretarzem generalnym Komisji Europejskiej Łotyszka Ilze Juhansone została wyznaczona na stanowisko sekretarza generalnego Komisji Europejskiej. Jej kandydaturę zaproponowała szefowa KE Ursula von der Leyen.

Data publikacji: 16-01-2020

Organizator wesel oszukał swoich klientów na ponad 2,5 miliona złotych!

Marcin B. to ktoś, kogo nadal można znaleźć na wielu stronach organizatorów wesel. Niestety, mężczyzna zniknął, rozpłynął się jak kamfora – nie ma do niego kontaktu. Najgorsze jest to, że wraz z jego zniknięciem, zniknęły również pieniądze przyszłych małżonków, którzy zaufali mu w kwestii zorganizowania bajkowego ślubu. Niektórzy mówią, że wpłacili 40 tysięcy złotych, ale zastrzegają, że kwoty innych przyszłych nowożeńców są nawet kilkakrotnie większe. Mówi się, że mężczyzna wyciągnął około 2,5 miliona złotych.

Data publikacji: 15-01-2020

"Futro z misia" - sensacyjnie śmieszna komedia?

„Futro z Misia” to film, który opowiada o perypetiach gangsterów, a także o agentach z CBŚ, którzy na tych gangsterów polują. Wiele znanych twarzy, które występowały m.in. w filmie „Chłopaki nie płaczą”, który jest dzisiaj dla wielu filmem kultowym.

Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2019
Reżyseria: Michał Milowicz
Scenariusz: Paweł Bilski, Olaf Lubaszenko
Produkcja: Polska

Data publikacji: 15-01-2020

Polacy postawili się Szwedom. Cudu jednak nie było

Polacy postawili się Szwedom. Cudu jednak nie było Aby osiągnąć cel, musieli pokonać mocną reprezentację Szwecji.

Data publikacji: 15-01-2020

Dwóch papieży, celibat i debata, jakiej jeszcze nie było

Dwóch papieży, celibat i debata, jakiej jeszcze nie było Eksperci, którzy zajmują się Kościołem oceniają, że słowa Benedykta XVI mogą zdestabilizować pozycję papieża Franciszka. Taka debata jest skutkiem opinii zawartej w książce "Z głębi naszych serc". Pierwotnie Benedykt XVI widniał jako jej współautor, ale we wtorek pojawiła się informacja, że były papież zażądał usunięcia z niej jego imienia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Data publikacji: 15-01-2020

Abp Głódź: Minął rok, ale łzy jeszcze trwają

"Minął rok, ale łzy jeszcze trwają, tak jak przed rokiem podczas tej tragicznej nocy umierania w szpitalu" - mówił w czasie mszy świętej w pierwszą rocznicę śmierci prezydenta Pawła Adamowicza metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Data publikacji: 15-01-2020

RMF: Miasto dopłaci... zbierającym deszczówkę

Złap deszczówkę, a dostaniesz dofinansowanie. Po Krakowie i Wrocławiu - również w Lublinie - władze miasta chcą, żeby mieszkańcy na początek domów jednorodzinnych łapali deszczówkę. Chodzi o to, żeby do podlewania ogrodów nie wykorzystywać miejskiego wodociągu i żyć się bardziej ekologicznie.

Data publikacji: 15-01-2020

Czy bycie eko jest w modzie? Polski konsument w świecie zakupów

Idea zrównoważanego rozwoju wkroczyła na salony. Coraz więcej marek stawia na bycie eko. Działania wielkich koncernów wpływają na świadomość klientów i ich wybory. Z raportu przeprowadzonego dla Accenture wynika, że 73 proc. konsumentów jest gotowych płacić więcej za produkty stworzone z ekologicznych surowców, co daje zielone światło branży do wprowadzenia zmian.

Data publikacji: 15-01-2020

"Rekordowa nadwyżka w handlu zagranicznym". Premier publikuje wyniki

To wielki sukces naszych przedsiębiorców - wynik ciężkiej pracy, kreatywności i braku kompleksów w rywalizacji o zagraniczne rynki - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, publikując wyniki nadwyżki w handlu zagranicznym za ubiegły rok. 3,2 mld euro osiągnięte w listopadzie 2019, to - według szefa rządu - najlepszy wynik w historii Polski.

Data publikacji: 15-01-2020

Polska - Szwecja [RELACJA]

Polska - Szwecja [RELACJA] Mecz ze Szwecją był dla polskich piłkarzy ręcznych ostatnim w mistrzostwach Europy. Tak go relacjonowaliśmy w eurosport.pl.

Data publikacji: 15-01-2020

"Komasie udało się coś, co się bardzo rzadko w polskim kinie udaje"

"Komasie udało się coś, co się bardzo rzadko w polskim kinie udaje" Jan Komasa jest dzisiaj w Polsce, obok Wojciecha Smarzowskiego, najbardziej sprawnym warsztatowo reżyserem - powiedział w "Faktach po Faktach" publicysta "Krytyki Politycznej" Jakub Majmurek. Film polskiego reżysera "Boże Ciało" otrzymał nominację do Oscara. Zdaniem krytyka filmowego Tomasza Raczka "Komasie udało się coś, co się bardzo rzadko w polskim kinie udaje". - On zrealizował, wydawałoby się, bardzo prostą zasadę, którą powinien kierować się każdy film, który chce zdobyć światowe powodzenie - dodał.

Data publikacji: 15-01-2020

Polska - Szwecja [RELACJA]

Polska - Szwecja [RELACJA] Mecz ze Szwecją był dla polskich piłkarzy ręcznych ostatnim w mistrzostwach Europy. Tak go relacjonowaliśmy w eurosport.pl.

Data publikacji: 15-01-2020