Najświeższe i zawsze aktualne wiadomości z Polski i Świata

"Rozszerzenie działań" czy "propaganda"? Pakiet antykryzysowy skierowany do komisji

"Rozszerzenie działań" czy "propaganda"? Pakiet antykryzysowy skierowany do komisji W Sejmie we wtorek odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz projektu ustawy PSL-Kukiz'15 o "utworzeniu prawdziwej tarczy antykryzysowej" oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Sejm skierował te dwa projekty do komisji finansów publicznych.

Data publikacji: 08-04-2020

Pink miała koronawirusa. Opowiedziała o jego przebiegu i skrytykowała rząd

Koronawirus nie oszczędza nikogo, a zakażonych ciągle przybywa. Pojawiają się jednak niekiedy przebłyski nadziei na to, że pandemia powoli mija. Wśród osób, u których wykryto patogen, są zarówno zwykli obywatele, jak i gwiazdy światowego formatu. Wśród zarażonych z...

Data publikacji: 07-04-2020

The Four: Bitwa o sławę - nowy program muzyczny w polskiej telewizji

„The Four. Bitwa o sławę” to polski program telewizyjny typu talent show, który emitowany jest na antenie stacji Polsat od 2020 roku. Oparty jest na formacie The Four opracowanym przez Armoza Formats (emitowany po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych na kanale FOX pod nazwą &bdquo...

Data publikacji: 07-04-2020

Emilewicz: wybory 10 maja najprawdopodobniej się nie odbędą

Emilewicz: wybory 10 maja najprawdopodobniej się nie odbędą Minister rozwoju w "Faktach po Faktach".

Data publikacji: 07-04-2020

Wybory korespondencyjne przegłosowane

Wybory korespondencyjne przegłosowane Sejm w poniedziałek wieczorem przyjął zgłoszony przez PiS projekt ustawy.

Data publikacji: 07-04-2020

Adam Bielan: Emilewicz będzie wicepremierem. To uzgodnione z prezesem PiS

Po dymisji Jarosława Gowina, na ministra nauki zgłosimy nowego kandydata, a wicepremierem będzie minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. To jest uzgodnione z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyński – podkreślił w poniedziałek Adam Bielan (Porozumienie).

Data publikacji: 07-04-2020

Tomasz Lenz i Radosław Lubczyk: Głosowaliśmy za odrzuceniem projektu PiS

Posłowie Tomasz Lenz (KO) i Radosław Lubczyk (PSL-Kukiz15) poinformowali w poniedziałek, że ich intencją było głosowanie za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu PiS dot. głosowania korespondencyjnego. Protokół głosowania wskazuje jednak, że głosowali przeciwko odrzuceniu.

Data publikacji: 07-04-2020

Ponad 250 tys. wniosków ws. tarczy antykryzysowej. Prace nad kolejną "do końca tygodnia"

Resort rozwoju wspólnie z kancelarią premiera pracuje nad drugą tarczą antykryzysową - potwierdziła w poniedziałek minister Jadwiga Emilewicz. Prace nad kolejną specustawą na pewno potrwają do końca tygodnia - poinformowała. Zapowiedziała też modyfikację dotychczasowych rozwiązań.

Data publikacji: 07-04-2020

Minister finansów: na razie nie musimy nowelizować budżetu

Na razie nie musimy pilnie nowelizować budżetu - poinformował w komunikacie zamieszczonym w poniedziałek na Twitterze resortu finansów, minister finansów Tadeusz Kościński.

Data publikacji: 07-04-2020

Projekt zmiany konstytucji wpłynął do Sejmu. Zakłada wydłużenie kadencji prezydenta

Projekt zmiany konstytucji wpłynął do Sejmu. Zakłada wydłużenie kadencji prezydenta Projekt zmiany konstytucji, autorstwa posłów Porozumienia, wpłynął w poniedziałek do Sejmu. Przewiduje on wydłużenie kadencji prezydenta do siedmiu lat i brak możliwości reelekcji urzędującej głowy państwa.

Data publikacji: 07-04-2020

Tłumy na ulicach chińskich miast. "Jeśli są tam zakażone osoby, konsekwencje będą niewyobrażalne"

Tłumy na ulicach chińskich miast. "Jeśli są tam zakażone osoby, konsekwencje będą niewyobrażalne" Mimo ostrzeżeń władz tłumy Chińczyków odwiedziły w długi weekend parki miejskie, centra miast oraz krajowe atrakcje turystyczne. Wywołało to obawy o możliwość ponownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Data publikacji: 07-04-2020

Sejm: majowe wybory wyłącznie w formie korespondencyjnej. Za głosowali tylko posłowie klubu PiS

Sejm: majowe wybory wyłącznie w formie korespondencyjnej. Za głosowali tylko posłowie klubu PiS Sejm w poniedziałek wieczorem uchwalił zgłoszoną przez Prawo i Sprawiedliwość ustawę, umożliwiającą przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich wyłącznie w formie korespondencyjnej. Zgodnie z nią, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. W głosowaniu nie wziął udziału szef Porozumienia Jarosław Gowin, który tego samego dnia podał się do dymisji z funkcji wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Data publikacji: 07-04-2020