Najświeższe i zawsze aktualne wiadomości z Polski i Świata

"Próba wprowadzenia pewnych reguł". Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego?

"Próba wprowadzenia pewnych reguł". Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sąd Najwyższy uznał, iż Izba Dyscyplinarna nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, ale także w rozumieniu polskich regulacji. Orzeczenia wydane przez tę izbę od początku jej istnienia są dotknięte wadą i mogą zostać wzruszone - mówił rzecznik SN Michał Laskowski. Odniósł się do wydanej w czwartek uchwały dotyczącej udziału w składach sędziowskich osób wyłonionych przez nową Krajową Radę Sądownictwa.

Data publikacji: 24-01-2020

Rzecznik nowej KRS: podejmowałbym czynności administracyjne, ale jako sędzia bym nie orzekał

Rzecznik nowej KRS: podejmowałbym czynności administracyjne, ale jako sędzia bym nie orzekał Rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera stwierdził w "Kropce nad i", że wydana w czwartek uchwała Sądu Najwyższego "istnieje w obrocie" prawnym, jeżeli nie będzie zakwestionowana. Przyznał, że sam jako sędzia, gdyby miał respektować tę uchwałę, podejmowałby czynności administracyjne, ale odstąpiłby od orzekania.

Data publikacji: 24-01-2020

Krzysztof Ibisz - najpopularniejszy prowadzący. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Krzysztof Ibisz to jeden z najpopularniejszych prowadzących w Polsce. Oprócz tego jest nieustannie coraz młodszy! Jego gwiazda z każdym rokiem świeci coraz mocniej. Zazwyczaj to on prowadzi teleturnieje i wszelkiego rodzaju imprezy masowe. Nic dziwnego – ma świetną prezencję, a jednocze...

Data publikacji: 23-01-2020

Irański poseł wyznaczył nagrodę za zabicie Donalda Trumpa

Irańczyk Ahmad Hamzeh jest posłem z miasta Kahnuj w prowincji Kerman, skąd pochodził także zabity przez Amerykanów generał Kasem Sulejmani. Irański poseł po śmierci Sulejmaniego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 3 mln dolarów w gotówce...

Data publikacji: 23-01-2020

W organizmie 9-miesięcznego chłopca znaleziono mieszankę silnych narkotyków

11 stycznia w szpitalu w Elblągu zjawiła się kobieta z 9-miesięcznym niemowlęciem. Dziecko było w stanie krytycznym, a jego ciałem wstrząsały drgawki. Wobec chłopca, który znajdował się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, podjęto natychmiast akcję ratunkową. Szczególną trudność...

Data publikacji: 23-01-2020

Czym jest spór kompetencyjny i kiedy może do niego dojść?

Czym jest spór kompetencyjny i kiedy może do niego dojść? Przyglądamy się przepisom i opiniom ekspertów.

Data publikacji: 23-01-2020

"Zaleca się omijanie tego miasta"

"Zaleca się omijanie tego miasta" W związku z nowym koronawirusem w Chinach miasto Wuhan zawiesza funkcjonowanie transportu publicznego,którym można wydostać się z aglomeracji. Władze Chińskiej Republiki Ludowej proszą mieszkańców, aby opuszczali miasto tylko w razie szczególnej konieczności. - Podróżnym zaleca się omijanie tego miasta - powiedział wiceszef chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia Li Bin.

Data publikacji: 23-01-2020

Niebezpieczny wirus z Chin. Polskie MSZ apeluje

W związku z rozprzestrzenianiem się tajemniczego wirusa z Chin polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do osób, które planują podróż do Azji, o śledzenie bieżących doniesień na jego temat. Ministerstwo rekomenduje także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych.

Data publikacji: 23-01-2020

Wiceszef MON: Polska podpisze umowę na zakup samolotów F-35 do końca stycznia

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz zapewnił w środę posłów z sejmowej komisji obrony, że Polska podpisze do końca stycznia umowę zakupu od USA samolotów bojowych piątej generacji F-35.

Data publikacji: 23-01-2020

"Instytucje państwowe nie zapewniły skutecznej ochrony". Raport NIK ws. GetBack

Instytucje państwowe, a w szczególności KNF, nie zapewniły skutecznej ochrony konsumentów przed niezgodną z prawem działalnością GetBacku; ich działania były nieadekwatne do skali zagrożeń oraz nie w pełni rzetelne - oceniła Najwyższa Izba Kontroli.

Data publikacji: 23-01-2020

Wiceminister rodziny: niewykluczone, że "500 plus" będzie wyższe

- Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus to nie można tego wykluczyć - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Mogłaby być to odpowiedź rządu na coraz wyższe ceny w sklepach. Zdaniem Szweda, jeżeli doszłoby do podwyżki świadczenia, nastąpiłaby po pewnym czasie.

Data publikacji: 23-01-2020

"Trudno jest rządzić", ale Carrie Lam nie zamierza odejść

"Trudno jest rządzić", ale Carrie Lam nie zamierza odejść Szefowa władz Hongkognu Carrie Lam zapowiedziała w środę, że zamierza pozostać na stanowisku. Dodała, że będzie walczyć z kryzysem gospodarczym oraz koronawirusem, który zabił już 17 osób w Chinach kontynentalnych.

Data publikacji: 23-01-2020