Artykuły z dnia: 09-01-2020

Najciekawsze artykuły

Jeśli szukasz najciekawszych artykułów to zawsze możesz je znaleźć w chmurze tagów na portalu Pinbook.pl Sprawdź już teraz co ostatnio pojawiło się w najnowszych artykułach.

Data publikacji: 09-01-2020

Atak rakietowy na Zieloną Strefę w Bagdadzie

Atak rakietowy na Zieloną Strefę w Bagdadzie Spadły dwie lub trzy rakiety typu Katiusza.

Data publikacji: 09-01-2020

Harry i Meghan: Chcemy być niezależni. Rezygnujemy z pełnienia ważnych ról

Harry i Meghan: Chcemy być niezależni. Rezygnujemy z pełnienia ważnych ról Zamierzają pracować i stać się niezależni finansowo.

Data publikacji: 09-01-2020

Lady Gaga opowiedziała w rozmowie z Winfrey o mrocznej przeszłości i zdrowiu psychicznym

Dla wielu osób Lady Gaga jest prawdziwą ikoną muzyki pop. Chociaż nieco ekscentryczna – naprawdę doskonale śpiewa, a dodatkowo ma również talent aktorski, o czym przekonaliśmy się w filmie „Narodziny gwiazdy”. Niewiele osób wie, że Gaga przeżyła w swoim życiu naprawdę wiele krzywd, które odcisnęły piętno na jej życiu. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce wtedy, kiedy artystka miała 19 lat i stała przed drzwiami do wielkiej kariery.

Data publikacji: 09-01-2020

Krzysztof Piątek zostanie sprzedany do Aston Villi za 30 milionów euro?

Ceniony dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że we wtorek, w Mediolanie, doszło do spotkania szefów dwóch drużyn – Aston Villi, a także AC Milanu. Podkreśla, że to nie są plotki, a mocne fakty, które ciężko podważyć. A kiedy pojawia się coś takiego, to może oznaczać jedno – być może niebawem dojdzie do transferu. I to nie byle jakiego. Aston Villa zaproponowała za wykupienie Piątka 30 milionów euro.

Data publikacji: 09-01-2020

Gazociąg na dnie Morza Czarnego. Erdogan i Putin uruchomili "Turecki Potok"

Przywódcy Turcji i Rosji, Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin zainaugurowali w środę gazociąg Turecki Potok, biegnący z Rosji do europejskiej części Turcji po dnie Morza Czarnego. W uroczystości uczestniczyli też: premier Bułgarii Bojko Borisow i prezydent Serbii Aleksandr Vuczić.

Data publikacji: 09-01-2020

Dzik zaatakował w Krakowie. Zwierzę zostanie poddane badaniom

Dzik, który w środę w pobliżu ulicy Jagodowej w Krakowie zaatakował trzy osoby, został uśpiony i przewieziony do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie będzie zbadany pod kątem wścieklizny i innych chorób - podała policja.

Data publikacji: 09-01-2020

Niespokojnie na Bliskim Wschodzie. Gen. Piotrowski: Polskie wojsko w Iraku gotowe

"Polskie wojsko w Iraku jest gotowe na scenariusz działania adekwatny do zagrożeń i zaistniałej sytuacji" - podkreślił w środę Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Tomasz Piotrowski.

Data publikacji: 09-01-2020

RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej

RPO apeluje do Senatu o odrzucenie ustawy represyjnej Ustawa represyjna powinna w całości zostać odrzucona przez Senat - ocenił w piśmie do marszałka Senatu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Sformułował wiele "zarzutów wobec ustawy". Zwrócił także uwagę, że "wszystkie negatywne skutki wprowadzenia zmian prawnych wpłyną przede wszystkim na sytuację polskich obywateli".

Data publikacji: 09-01-2020

"Decyzje będziemy podejmowali w gronie sojuszników z NATO"

"Decyzje będziemy podejmowali w gronie sojuszników z NATO" Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak po niejawnym posiedzeniu sejmowej komisji obrony, poświęconym sytuacji na Bliskim Wschodzie powiedział, że w jego ocenie, napięcie pomiędzy Iranem a USA zmierza do deeskalacji. Podkreślił, że decyzje dotyczące polskiej misji w Iraku będą podejmowane w gronie NATO.

Data publikacji: 09-01-2020

Premier w Berlinie: jesteśmy na ustach światowego i niemieckiego biznesu

- Zależy nam na tym, by w Polsce pojawiło się jak najwięcej innowacyjnych projektów, zwłaszcza projektów greenfield, czyli od nowa stawianych fabryk - powiedział w środę w Berlinie premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu ekonomicznego, organizowanyego przez koncern medialny Axel Springer. Szef polskiego rządu mówił o sukcesach polskiej gospodarki i zachęcał do inwestowania.

Data publikacji: 09-01-2020

Amerykanie w dziesięć minut poderwali 52 myśliwce F-35

Amerykanie w dziesięć minut poderwali 52 myśliwce F-35 W ramach "Marszu słoni" w poniedziałek armia Stanów Zjednoczonych poderwała w powietrze 52 myśliwce F-35 Lightning II. Samoloty wystartowały z lotniska bazy wojskowej Hill w stanie Utah w ciągu 10 minut - podało dowództwo 388. skrzydła US Air Force.

Data publikacji: 09-01-2020

Irańskie media: czarne skrzynki odnalezione, Teheran nie wyda ich Boeingowi

Irańskie media: czarne skrzynki odnalezione, Teheran nie wyda ich Boeingowi Samolot, który rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie, był nowy i w dobrym stanie; przegląd techniczny przeszedł zaledwie dwa dni temu - oświadczyły Międzynarodowe Linie Lotnicze Ukrainy (MAU), do których należał boeing 737. Przewoźnik zawiesił na czas nieokreślony połączenia ze stolicą Iranu. Irańskie źródła doniosły o odnalezieniu obu czarnych skrzynek.

Data publikacji: 09-01-2020