Artykuły z dnia: 08-01-2020

​Premier i prezes PiS spotkali się z premierem Węgier

Premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkali się we wtorek z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Wśród tematów rozmów były wspólne działania PiS i Fidesz w polityce europejskiej.

Data publikacji: 08-01-2020

Pożar na parkingu przy lotnisku. Z powodu gęstego dymu odwołano loty

Pożar na parkingu przy lotnisku. Z powodu gęstego dymu odwołano loty Kilkaset aut spłonęło.

Data publikacji: 08-01-2020

Premier i prezes PiS spotkali się z Viktorem Orbanem

Premier i prezes PiS spotkali się z Viktorem Orbanem Wśród tematów rozmów były wspólne działania PiS i Fidesz w polityce europejskiej.

Data publikacji: 08-01-2020

Paweł Królikowski nadal w szpitalu. Żona poinformowała o jego stanie

Paweł Królikowski jakiś czas temu przeszedł skomplikowaną operację. Nie zrezygnował jednak z obowiązków zawodowych, ale w „Twoja twarz brzmi znajomo” mówił zdecydowanie mniej i nie zrezygnował z kapelusza. Aktor trafił przed świętami Bożego Narodzenia do szpitala, gdzie przebywa, na oddziela neurochirurgii, po dziś dzień. Fani „Kusego” z serialu „Ranczo” są bardzo zaniepokojeni jego stanem. Zastanawiają się dlaczego aktor nie wrócił do domu na święta i jak bardzo poważny jest jego stan.

Data publikacji: 08-01-2020

Student, który mieszkał w Manchesterze, dopuścił się ponad 136 gwałtów na mężczyznach

To, co działo się w Wielkiej Brytanii to prawdziwy szok. 36-letni student studiów doktoranckich, Reynhard Sinaga, został skazany przez sąd w Manchesterze na dożywocie po tym, jak potwierdzono, że dopuścił się około 136 gwałtów. Przez prokuraturę został nawet nazwany „jednym z najbardziej masowych gwałcicieli w historii Wielkiej Brytanii”. Wszystko wskazuje na to, że udowodnione gwałty to nie wszystkie, których dopuścił się student. Szacuje się, że przestępstw było dużo więcej.

Data publikacji: 08-01-2020

LOT nie będzie latać nad terytorium Iranu. Skutek ataku USA na Sulejmaniego

Wszystkie rejsy PLL LOT, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami - poinformował w sobotę p. o. rzecznika spółki Michał Czernicki. Chodzi o loty z Warszawy do Indii, Singapuru, Bangkoku i na Sri Lankę. Zmiana tras nie wpłynie na regularność lotów, ani znacząco nie wydłuży rejsów.

Data publikacji: 08-01-2020

Policzono, ile były warte padłe kury chore na ptasią grypę

Na ok. 12 zł wyceniono jedną kurę padłą na ptasią grypę w Topoli Osiedlu - przekazał w sobotę Andrzej Żarnecki, wojewódzki lekarz weterynarii w Poznaniu. Oznacza to, że padłe 65 tys. kur były warte około 750 tys. złotych. Z wyceny nie jest zadowolony ich hodowca, Krzysztof Borowczyk.

Data publikacji: 08-01-2020

Szef MSZ: Zwrócenie się marszałka Senatu do Komisji Weneckiej - wątpliwe pod względem prawnym

Niekonsultowane z rządem zwrócenie się marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego do Komisji Weneckiej to działanie szkodliwe i wątpliwe pod względem prawnym, bo on nie jest reprezentantem państwa - ocenił we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Data publikacji: 08-01-2020

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej Pierwszy pułk, uzbrojony w najnowszy, hipersoniczny system rakiet Awangard, osiągnął gotowość bojową - oznajmił w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wcześniej prezydent Władimir Putin mówił, że "ta broń przyszłości jest w stanie pokonać zarówno obecną, jak i przyszłą obronę przeciwrakietową".

Data publikacji: 08-01-2020

Krzysztof Leski nie żyje. Podejrzewany o zabójstwo w rękach policji

Krzysztof Leski nie żyje. Podejrzewany o zabójstwo w rękach policji Znany dziennikarz prasowy i telewizyjny Krzysztof Leski nie żyje, padł ofiarą zabójstwa. Domniemany sprawca najprawdopodobniej sam się zgłosił na policję, został zatrzymany - dowiedział się tvn24.pl.

Data publikacji: 08-01-2020

Prezydent: Przesądziliśmy. Nie będę brał udziału w wydarzeniu w Jerozolimie

Prezydent: Przesądziliśmy. Nie będę brał udziału w wydarzeniu w Jerozolimie Nie widzę powodu, dlaczego podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w Jerozolimie miałby wystąpić prezydent Rosji, Niemiec, Francji, przedstawiciele Wielkiej Brytanii i USA, a nie mógłby się wypowiedzieć prezydent RP - powiedział prezydent Andrzej Duda po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej. - Przesądziliśmy, że jako prezydent Rzeczypospolitej nie będę brał udziału w wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Jerozolimie 23 stycznia - oznajmił.

Data publikacji: 08-01-2020

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje Był nazywany "ojcem" radzieckiego bombowca strategicznego Tu-160. Konstruktor Walentin Blizniuk, który kierował pracami nad stworzeniem tego samolotu, zmarł wwieku 91 lat - podały agencje Interfax i RIA Nowosti.

Data publikacji: 08-01-2020