Artykuły z dnia: 07-01-2020

Miller: Internet wszystko pamięta. Biedroń będzie musiał jakoś sobie radzić

Miller: Internet wszystko pamięta. Biedroń będzie musiał jakoś sobie radzić Były premier w "Faktach po Faktach" mówił o prawdopodobnym starcie Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich.

Data publikacji: 07-01-2020

Stoltenberg: Amerykanie wyjaśnili, dlaczego dokonali ataku

Stoltenberg: Amerykanie wyjaśnili, dlaczego dokonali ataku Sekretarz generalny NATO zwołał w trybie pilnym posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej.

Data publikacji: 07-01-2020

30-letnia kobieta wyprała swoje 5-letnie dziecko w pralce

Do niewyobrażalnej sytuacji doszło w stanie Indiana, w USA. 30-letnia kobieta włożyła swojego 5-letniego syna do pralki, a następnie uruchomiła maszynę. Nie przyznaje się jednak do ani jednego zarzutu. Nikt nie spodziewałby się bestialstwa po matce – w końcu każde dziecko kocha ją bezgranicznie. Jest swego rodzaju autorytetem i pierwszą, wielką miłością syna czy córki. Dlatego dziwi, że matka mogła to zrobić swojemu synowi.

Data publikacji: 07-01-2020

"Wiedźmin" - opis serialu, fabuła, zwiastun serialu Netflixa

„Wiedźmin” to serial, który opowiada o Geraltcie z Rivii – jest to zmutowany łowca potworów, który nieustannie szuka swojego miejsca na świecie. Historia, która powstała w oparciu o kultową sagę fantasy Andrzeja Sapkowskiego. W tym świecie to ludzie bywają gorsi od potworów.

Gatunek: fantasy, przygodowy
Rok produkcji: 2019
Reżyser: Alik Sakharov
Scenariusz: Lauren Schmidt
Platforma: Netflix

Data publikacji: 07-01-2020

Policzono, ile były warte padłe kury chore na ptasią grypę

Na ok. 12 zł wyceniono jedną kurę padłą na ptasią grypę w Topoli Osiedlu - przekazał w sobotę Andrzej Żarnecki, wojewódzki lekarz weterynarii w Poznaniu. Oznacza to, że padłe 65 tys. kur były warte około 750 tys. złotych. Z wyceny nie jest zadowolony ich hodowca, Krzysztof Borowczyk.

Data publikacji: 07-01-2020

Będzie prywatny akt oskarżenia i wniosek o uchylenie immunitetu Borysowi Budce

Skierowanie prywatnego aktu oskarżenia i wniosku o uchylenie immunitetu posłowi KO Borysowi Budce zapowiedział w poniedziałek zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sędzia Przemysław Radzik. Chodzi o słowa Budki, według którego rzecznik dyscyplinarny działa na polecenie szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Data publikacji: 07-01-2020

1,3 mln uczestników Orszaków Trzech Króli

Blisko 1,3 mln osób wzięło udział w Orszakach Trzech Króli. W tym roku wydarzenie odbyło się w około 900 miejscowościach w kraju i za granicą.

Data publikacji: 07-01-2020

Miller: Internet wszystko pamięta. Biedroń będzie musiał jakoś sobie radzić

Miller: Internet wszystko pamięta. Biedroń będzie musiał jakoś sobie radzić W czasie ostatniej rozmowy z Robertem Biedroniem nie odniosłem wrażenia, że specjalnie zabiega o ten honor, ale widocznie zaszły jakieś okoliczności, które go ostatecznie przekonały - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, odnosząc się do zapowiadanej kandydatury Biedronia w wyborach prezydenckich. - Jeśli Biedroń uzyska poparcie powyżej 12 procent, to będzie niewątpliwie sukces - ocenił.

Data publikacji: 07-01-2020

Komisja Wenecka zapowiada przyjazd delegacji do Polski

Komisja Wenecka zapowiada przyjazd delegacji do Polski Delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w dniach 9 i 10 stycznia - poinformowano na stronie tego organu doradczego Rady Europy. Wizyta nastąpi w związku z prośbą marszałka Senatu o wydanie opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych. Będzie to opinia w trybie pilnym.

Data publikacji: 07-01-2020

LOT nie będzie latać nad terytorium Iranu. Skutek ataku USA na Sulejmaniego

Wszystkie rejsy PLL LOT, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami - poinformował w sobotę p. o. rzecznika spółki Michał Czernicki. Chodzi o loty z Warszawy do Indii, Singapuru, Bangkoku i na Sri Lankę. Zmiana tras nie wpłynie na regularność lotów, ani znacząco nie wydłuży rejsów.

Data publikacji: 07-01-2020

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje Był nazywany "ojcem" radzieckiego bombowca strategicznego Tu-160. Konstruktor Walentin Blizniuk, który kierował pracami nad stworzeniem tego samolotu, zmarł wwieku 91 lat - podały agencje Interfax i RIA Nowosti.

Data publikacji: 07-01-2020

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej Pierwszy pułk, uzbrojony w najnowszy, hipersoniczny system rakiet Awangard, osiągnął gotowość bojową - oznajmił w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wcześniej prezydent Władimir Putin mówił, że "ta broń przyszłości jest w stanie pokonać zarówno obecną, jak i przyszłą obronę przeciwrakietową".

Data publikacji: 07-01-2020