Artykuły z dnia: 04-01-2020

Licznik cofnięto o ponad 46 tysięcy kilometrów. Podejrzenie popełnienia przestępstwa

Licznik cofnięto o ponad 46 tysięcy kilometrów. Podejrzenie popełnienia przestępstwa Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje nowy przepis dotyczący kontroli drogowych.

Data publikacji: 04-01-2020

Zoe Kravitz pokazała zdjęcia ze swojego ślubu! Dlaczego opublikowała je dopiero teraz?

Wprawdzie ślub gwiazdy „Wielkich kłamstewek” odbył się 29 czerwca, ale z pewnego powodu dopiero teraz postanowiła podzielić się ze światem fotografiami z tego ważnego wydarzenia. Uroczystość odbyła się we Francji, w imponującej XVIII-wiecznej posiadłości Lenny'ego Kravitza, składającej się z trzech pięter wyposażonych w osiem sypialni i wokół której rozpościera się piękny ogród. W takim wystawnym otoczeniu Zoe Kravitz po ponad roku od zaręczyn poślubiła aktora Karla Glusmana, znanego między innymi z głośnego filmu, pt. „Zwierzęta nocy”.

Data publikacji: 04-01-2020

Kamil Stoch o powrocie do starych błędów: „Muszę odłożyć ambicję na bok”

Turniej Czterech skoczni nie był dla Kamila Stocha łaskawy. Jeszcze niedawno wyszedł zwycięsko z zawodów w Engelbergu w Szwajcarii i wszystko wskazywało, że będzie miał coraz lepsze wyniki. Jednak późniejsze zawody w Obersdorfie i Garmisch-Partenkirchen zafundowały mu już tylko dwie 19. pozycje. Stoch przyznał podczas dnia medialnego na Turnieju Czterech Skoczni, że spotkało go bolesne rozczarowanie tą sytuacją:

Wydaje mi się, że trochę inaczej nastawiłem się do Turnieju Czterech Skoczni. Przez to zderzyłem się z inną rzeczywistością. Nie tego się spodziewałem. Nie czuje się jednak zły czy sfrustrowany. Teraz wiem, że muszę odłożyć ambicję na bok i skoncentrować się na tym co trzeba poprawić.

Data publikacji: 04-01-2020

​Nie żyje ilustrator Bogusław Polch

Zmarł Bogusław Polch - polski rysownik komiksowy, grafik i ilustrator, znany z komiksowych serii "Wiedźmin", "Funky Koval" i "Kapitan Żbik" - podała w piątek na Facebooku "Nowa Fantastyka".

Data publikacji: 04-01-2020

Śmiertelne pobicie 38-latka we wsi Bzite. Zbigniew Ziobro zleca apelację

"Wydałem polecenie skierowania apelacji na niekorzyść sprawców do sądu wyższej instancji w kierunku zmiany oceny prawnej czynu, z pobicia ze skutkiem śmiertelnym na zabójstwo" - poinformował w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Chodzi o wyrok pięciu i czterech lata więzienia dla sprawców śmiertelnego pobicia 38-latka, który jadąc autem ochlapał błotem jednego z nich.

Data publikacji: 04-01-2020

"Ci ludzie potrzebują picia z nimi herbaty w zimną noc"

"Ci ludzie potrzebują picia z nimi herbaty w zimną noc" Europoseł Bartosz Arłukowicz, jeden z sześciu kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w "Faktach po Faktach".

Data publikacji: 04-01-2020

Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu z delegacji

Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu z delegacji Do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynęła skarga sędziego Pawła Juszczyszyna na decyzję o odwołaniu go z delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego - poinformowało w piątek biuro prasowe resortu sprawiedliwości. Główny zarzut skargi dotyczy naruszenia zasady niezawisłości sędziowskiej. "Minister Sprawiedliwości władczo wkroczył w sferę objętą niezawisłością sędziowską" - czytamy w piśmie.

Data publikacji: 04-01-2020

Kolejne prywatne pociągi Leo Express. Jest zgoda na połączenie Praga-Katowice-Warszawa-Terespol

Urząd Transportu Kolejowego zgodził się, aby czeska firma Leo Express uruchomiła po cztery pary pociągów dziennie z Terespola do Pragi. Po drodze będą stawać m.in. w Warszawie i na Śląsku. PKP Intercity obawia się obniżenia przychodów i tego, że na zagrożonych trasach będzie musiała zmniejszyć ceny biletów i skierować tam zmodernizowane wagony.

Data publikacji: 04-01-2020

Rynki reagują na atak USA. Kurs franka najwyższy od miesięcy

Waluty tzw. bezpiecznego schronienia, takie jak japoński jen i frank szwajcarski, osiągnęły w piątek najwyższe od kilku miesięcy notowania po amerykańskich nalotach na lotnisko w Bagdadzie, w których zginęli irański generał i jeden z dowódców irackiej milicji - podała agencja Reutera. Wzrosty rzędu ok. 3,5 proc. odnotowały również notowania ropy naftowej.

Data publikacji: 04-01-2020

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje

Twórca strategicznego sowieckiego bombowca nie żyje Był nazywany "ojcem" radzieckiego bombowca strategicznego Tu-160. Konstruktor Walentin Blizniuk, który kierował pracami nad stworzeniem tego samolotu, zmarł wwieku 91 lat - podały agencje Interfax i RIA Nowosti.

Data publikacji: 04-01-2020

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej

"Odpowiednia i symetryczna odpowiedź". Rosyjskie awangardy w gotowości bojowej Pierwszy pułk, uzbrojony w najnowszy, hipersoniczny system rakiet Awangard, osiągnął gotowość bojową - oznajmił w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wcześniej prezydent Władimir Putin mówił, że "ta broń przyszłości jest w stanie pokonać zarówno obecną, jak i przyszłą obronę przeciwrakietową".

Data publikacji: 04-01-2020

Grupa posłów chce nowego święta państwowego

Grupa posłów chce nowego święta państwowego Grupa posłów rządzącej koalicji złożyła w Sejmie projekt ustawy, która zakłada ustanowienie 19 lutego nowym świętem państwowym. W rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Polacy mieliby obchodzić Dzień Nauki Polskiej. Święto państwowe nie jest równoważne z dniem wolnym od pracy.

Data publikacji: 04-01-2020